Josef Alois Náhlovský: Pandemie covidu je na úrovni válečného konfliktu, očkování podstoupím, říká

Josef Alois Náhlovský
Josef Alois Náhlovský
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 1. 2021

Epidemie koronaviru a očkování zůstává ožehavým tématem, které řeší také herecký svět. Výjimkou není ani oblíbený herec a komik Josef Alois Náhlovský (71), jemuž covid zasáhl do možnosti vystupovat a normálně pracovat. "Nevěřil jsem, že se něčeho takového ještě dožiju," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Těžkosti spojené s epidemií koronaviru se nevyhýbají nikomu. Po pracovní stránce zasáhl do života i baviči a herci Josefu Aloisi Náhlovskému, který musel zrušit řadu naplánovaných vystoupení. Sám patří mimo jiné do ohrožené skupiny lidí, a tak nebude váhat a chce podstoupit očkování.

"To, co se děje, nikdo nečekal. Nevěřil jsem tomu, že se něčeho takového ještě dožiju. Je to stav, který je v podstatě na úrovni světového válečného konfliktu. Hlavně nevidím to pomyslné světýlko na konci tunelu – možná jedině očkování, pokud se to povede. Na vývoj dobré vakcíny je potřeba udělat hodně testů, ale u této na to nezbýval čas. Ale zase jsou moderní metody, tak snad bude vakcína kvalitní. Spoléhám na tu od americké firmy Pfizer a německého partnera BioNTech – to vypadá dobře," řekl Josef Alois Náhlovský pro ŽivotvČesku.cz.

"Já se očkovat nechám, na rozdíl od některých mých kamarádů. Bez očkování cesta nepovede dál, covid už v podstatě nikdy nezmizí. Bude tu navždy, bude mutovat a můžeme být ještě rádi, že má povětšinou mírný průběh, protože jsou viry daleko horší. Je to hrůza, ale dá se s tím pracovat," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz současný stav epidemie oblíbený komik, který v minulosti tvořil bavičské duo s hercem Josefem Mladým (†63).

"Každá epidemie trvá dva až tři roky. Pak se ten patogen oslabí, zmizí a nastane konec karanténního období. Bylo to i ve středověku. Zajímavé je, že mor a všechno přichází z Číny, to mě jako vzděláním historika dost překvapuje. Zas je to velmi lidnatá země. Další viry se budou objevovat, lidstvo s řadou věcí manipuluje a jsme přelidnění. Lidi baští netopýry, luskouny a takové živočichy, kteří jsou nositelé těch virů," vyjádřil se Josef Alois Náhlovský pro ŽivotvČesku.cz.

Koronavirus herci znemožnil práci a kvůli němu musel zrušit všechna svá vystoupení. "Hodně jsem hrál s Karlem Šípem a vystupoval s kapelou Kozí bobky. S Karlem jsme hráli naposledy v září, od té doby nic. Ale vypadá to, že máme plánovaný nástup v polovině února. Nicméně si myslím, že ten stav bude ještě trvat dál, čísla nejsou příznivá. Leda, že by začalo masivní očkování. Evropská unie jako obvykle selhala. Zatímco jinde se očkuje »na plný pecky«, tak u nás pořád něco není. Izrael už má přes milion lidí očkovaných a my 15 tisíc. To je taková úroveň, že by člověk až brečel. Nechápu, jak je to možné," dodal pro ŽivotvČesku.cz Josef Alois Náhlovský.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.