Josef Laufer po 130 dnech v bezvědomí: Po probuzení by neměl mít problémy s psychikou, říká odborník

Josef Laufer ležel 130 dnů v bezvědomí.
Josef Laufer ležel 130 dnů v bezvědomí.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 7. 2020

Po operaci srdeční chlopně ležel dlouhých 130 dní bez vědomí ve vegetativním stavu. Z Nemocnice Na Homolce přišla ale v úterý dobrá zpráva - Josef Laufer (80) je částečně ve stavu vědomí.

Podle informací z okolí jeho přátel není ale jeho stav natolik dobrý, že by plně komunikoval. "Tatínek je v rekonvalescenci, léčí se a rehabilituje. Táta je ale velký bojovník a obrovský milovník života. Pevně věřím, že se z toho dostane,“ řekla pro deník Blesk dcera Ester.

Obavy o zdraví

Všichni mají obavy, aby po dlouhodobém stavu, kdy Josef Laufer byl ve vegetativním stavu, byly zachovány všechny mozkové funkce.

Podle psychiatra Jana Cimického, kterého redakce Život v Česku.cz oslovila, by mozkové funkce legendárního herce nemusely být poškozeny.

"To, co to udělá, je zcela individuální. Odráží se to zejména od vlastní konstelace mozku, jeho kapacity. Stává se, že po probuzení dojde ke zmatenosti, protože když dlouho nevnímali, mnoho věcí se změnilo," řekl Cimický s tím, že psychika by na stav, kdy je člověk v bezvědomí, neměla být výrazně ovlivněna.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.