Strach o Hanu Zagorovou, bezvědomí a bleskový příjezd záchranářů. O postcovidovém syndromu promluvil Milan Kubek

Profimedia
Hana Zagorová a manžel Štefan Margita
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
michal.broz@zivotvcesku.cz
Publikováno: 31. 5. 2022

Hana Zagorová (75) opět skončila v nemocnici, při její záchraně šlo přitom o minuty. Podle dostupných informací u ní stejně jako na podzim minulého roku došlo ke ztrátě minerálů, což vedlo k pádu do bezvědomí. Aktuálně je podle jejího manžela Štefana Margity (65) stabilizovaná v nemocnici a daří se jí lépe. O úskalích syndromu po prodělání covidu, se kterým zpěvačka bojovala v září 2020, promluvil pro ŽivotvČesku.cz šéf České lékařské komory Milan Kubek (54).

Snídaně, nevolnost a následné bezvědomí. Tak popsal Štefan Margita dramatické sobotní ráno, po kterém skončila zpěvačka v nemocnici.  

"Musím poděkovat záchranářům, byli u nás za dvě minuty. Hanka zkolabovala, protože jí ze vteřiny na vteřinu odešly z těla minerály. Ubylo nebezpečně draslíku, krevních destiček, prostě všeho..." řekl Margita pro Blesk.cz s tím, že sanitka zpěvačku odvezla do Ústavu hematologie a krevní transfuze na Karlovo náměstí v Praze, kde se dlouhé roky léčí s poruchou krvetvorby.

Pro zpěvačku nejsou poslední dva roky v souvislosti se zdravím jednoduché. Po problémech, které jí na podzim roku 2020 přivodilo onemocnění covid-19, se potýkala také s vleklými bolestmi zad. Zdravotní obtíže jí neumožňovaly pracovat a rušila nasmlouvané pracovní závazky.

Během předchozího kolapsu o pěvkyni vyslovil obavy i prezident České lékařské komory, když odpovídal na dotaz redakce, jaké zdravotní problémy přicházejí do životů lidí v rizikových skupinách po prodělání koronaviru. "Postcovidový syndrom se projevuje různými příznaky a potížemi. Jde o celou škálu problémů a medicína se s tím teprve učí pracovat. Paní Zagorové přeji, aby se dala co nejrychleji dohromady," uvedl tehdy pro ŽivotvČesku.cz Milan Kubek.

Štefan Margita svou ženou v nemocnici navštěvuje, jak jen to jde. Legendární zpěvačka je podle něj stabilizovaná a daří se jí v rámci možností lépe. Nejvíc si slavný operní zpěvák přeje, aby spolu mohli být doma nejpozději 6. června, kdy oslaví třicetileté výročí svatby.

Po operaci srdeční chlopně ležel dlouhých 130 dní bez vědomí ve vegetativním stavu. Z Nemo...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu