Strach o Hanu Zagorovou, bezvědomí a bleskový příjezd záchranářů. O postcovidovém syndromu promluvil Milan Kubek

Hana Zagorová a manžel Štefan Margita
Hana Zagorová a manžel Štefan Margita
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2022

Hana Zagorová (75) opět skončila v nemocnici, při její záchraně šlo přitom o minuty. Podle dostupných informací u ní stejně jako na podzim minulého roku došlo ke ztrátě minerálů, což vedlo k pádu do bezvědomí. Aktuálně je podle jejího manžela Štefana Margity (65) stabilizovaná v nemocnici a daří se jí lépe. O úskalích syndromu po prodělání covidu, se kterým zpěvačka bojovala v září 2020, promluvil pro ŽivotvČesku.cz šéf České lékařské komory Milan Kubek (54).

Snídaně, nevolnost a následné bezvědomí. Tak popsal Štefan Margita dramatické sobotní ráno, po kterém skončila zpěvačka v nemocnici.  

"Musím poděkovat záchranářům, byli u nás za dvě minuty. Hanka zkolabovala, protože jí ze vteřiny na vteřinu odešly z těla minerály. Ubylo nebezpečně draslíku, krevních destiček, prostě všeho..." řekl Margita pro Blesk.cz s tím, že sanitka zpěvačku odvezla do Ústavu hematologie a krevní transfuze na Karlovo náměstí v Praze, kde se dlouhé roky léčí s poruchou krvetvorby.

Pro zpěvačku nejsou poslední dva roky v souvislosti se zdravím jednoduché. Po problémech, které jí na podzim roku 2020 přivodilo onemocnění covid-19, se potýkala také s vleklými bolestmi zad. Zdravotní obtíže jí neumožňovaly pracovat a rušila nasmlouvané pracovní závazky.

Během předchozího kolapsu o pěvkyni vyslovil obavy i prezident České lékařské komory, když odpovídal na dotaz redakce, jaké zdravotní problémy přicházejí do životů lidí v rizikových skupinách po prodělání koronaviru. "Postcovidový syndrom se projevuje různými příznaky a potížemi. Jde o celou škálu problémů a medicína se s tím teprve učí pracovat. Paní Zagorové přeji, aby se dala co nejrychleji dohromady," uvedl tehdy pro ŽivotvČesku.cz Milan Kubek.

Štefan Margita svou ženou v nemocnici navštěvuje, jak jen to jde. Legendární zpěvačka je podle něj stabilizovaná a daří se jí v rámci možností lépe. Nejvíc si slavný operní zpěvák přeje, aby spolu mohli být doma nejpozději 6. června, kdy oslaví třicetileté výročí svatby.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.