Jsem pořád na lince, říká bývalá hvězda 90. let Libor Baselides. Dnes žije střídavě v ČR a na Kanárských ostrovech

Libor Baselides
Libor Baselides
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2023

Zažil úspěch, slávu i peníze. Zároveň byl v 90. letech jednou z největších televizních hvězd. K tomu mu pomohly pořady na nejsledovanější tuzemské televizní stanici. Dříve moderátor a herec, dnes hlavně numerolog a vykladač osudu z karet Libor Baselides (58) se v posledních letech zcela stáhl z veřejného dění a střídavě žije podle svých slov na Kanárských ostrovech a v ČR. Pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínal na časy minulé a sdělil, jak se mu vede.

Libor Baselides se do povědomí lidí dostal zejména díky tomu, že v únoru 1994 uváděl vůbec první Snídani s Novou společně s Lenkou Hornovou (56). Následně v letech 1994 až 2000 pořad moderoval ve dvojici s Danou Morávkovou (51). Měl specifický a příjemný projev, stal se poměrně rychle velmi populárním. S koncem na Nově ale zažil i pád. V minulosti dokonce čelil několika exekucím.

V roce 2019 se stáhl z ČR a začal žít na Kanárských ostrovech. O tom o rok později promluvil pro ŽivotvČesku.cz. "V červenci (2019) jsem se rozhodl odjet, přestěhovat se. Zvítězily Kanárské ostrovy, Maspalomas, místo, kde je celý rok teplo, slunce, oceán, pozitivní energie. To byl důvod, proč jsem zmizel. Pro mě nový začátek života, nový nádech, nový rozlet. Tvořím, zpívám, hraji a ovládám aktuálně šest jazyků," uvedl tehdy pro ŽivotvČesku.cz bývalý moderátor, který se po konci na televizní obrazovce rozvedl. S manželkou vychovával syna Dominika.

V současnosti prý pendluje mezi oběma zeměmi, kdy ale více je na »Kanárech«. Aktuálně se živí numerologií, výkladem karet, ale i malováním obrazů, tvrdí. "Pořád dělám obrazy, šperky a jsem pořád na lince... No, na lince dělám výklady karet. Je to numerologie, psychologie, tyhle všechny věci," řekl pro ŽivotvČesku.cz dříve velmi úspěšný umělec.

Baselides se občas ve vzpomínkách obrací do minulosti a do své zářné kariéry. "Bude to příští rok třicet let, kdy jsme ve Snídani s Novou stáli před kamerami jako první. Začátky byly naprosto fenomenální, geniální, potkali jsme se tam s řadou lidí a dodnes z toho čerpám," ohlédl se pro ŽivotvČesku.cz.

Na dotaz, zda je třeba v kontaktu s Danou Morávkovou, sdělil, že není. "Ona si žije svůj život. Já ji samozřejmě sleduji, fandím jí, ale svým způsobem už to jde mimo mě," dodal pro ŽivotvČesku.cz Libor Baselides.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.