Julie Lescautová je krásná i po letech a s vráskami. Policistkou bych být nemohla, míní Véronique Genestová

Véronique Genestová si zahrála roli Julie Lescautové
Véronique Genestová si zahrála roli Julie Lescautové
Foto: showpix.cz

Francouzský kriminální seriál Julie Lescautová natáčený v letech 1992 až 2014 byl jednou z nejúspěšnějších evropských kriminálek, které bavily i české diváky. Jeho hvězdou byla Véronique Genestová (64), která se ve své vlasti těší velké oblibě. Ani po šedesátce se nevzdala zrzavých vlasů, kterými je proslulá a pár vrásek na jejím obličeji ji netrápí. Když vzpomíná na seriál, říká, že role policistky ji bavila, ale ve skutečnosti by jí být nemohla.

Véronique Genestovou bylo možné na obrazovkách českých televizních stanic vídat po dlouhá léta coby Julii Lescautovou ve stejnojmenném seriálu. Oblíbená francouzská herečka původně podepsala smlouvu jen na první díl, po obrovském úspěchu ale postavu nekompromisní policistky hrála 22 let.

Role Lescautové byla pro Véronique velkým kariérním přínosem a bavila ji, ve skutečnosti si ovšem nedokáže představit, že by měla být policistkou. "Byla bych opravdu příšerná policistka. Jsem moc impulzivní, proto bych dělala jednu chybu za druhou," řekla Genestová v rozhovoru pro francouzský plátek Générations.

Když oblíbená krimisérie po 22 letech skončila, Genestové se zmocnily obavy z budoucnosti a nervozita. Samozřejmě se jí i stýskalo po štábu, který pro ni po letech byl jako rodina. "Necítila jsem se dobře, měla jsem obavy o budoucnost a navíc jsem ztratila režim, na který jsem byla tak dlouho zvyklá," přiznala herečka, na které se smutek podepsal.

Chmurné myšlenky zaháněla Véronique jídlem. "Jedla jsem. Pokaždé, když se mě zmocnily obavy nebo stesk, dala jsem si něco dobrého. Nakonec jsem vážila o celých 36 kilogramů více než dnes. Moje tělo trpělo, klouby bolely," vzpomíná Genestová, která si rychle uvědomila, že musí se svým životem něco dělat.

Přibírání je rychlé a hubnutí jde často naopak pomalu, herečka se ale rozhodla, že zhubne za každou cenu. "Musela jsem si hlavně uvědomit, co si jídlem nahrazuji. Začala jsem cvičit, více se hýbat. A teď jsem tady, lehčí a šťastnější. Nezajímám se ani o to, jak povolenou kůži mám v obličeji nebo kolik mám vrásek. Hlavní je, že se cítím dobře," doplnila stále charismatická Véronique Genestová.

Lauren Grahamová (53) během své kariéry hrála ve velké řadě filmů a seriálů, většině svých...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.