Kadeřnictví chtějí zdražit. Musí dodržet přísná hygienická pravidla

Kadeřnictví se musí vyrovnat s vládními restrikcemi.
Kadeřnictví se musí vyrovnat s vládními restrikcemi.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 4. 2020

Kadeřnictví se v Česku otevřou už 11. května. Pouze ale v případě, že se opět situace ohledně koronaviru nezhorší. Jejich provozovatelé mají ale špatné zprávy. Aby se vyrovnali se ztrátami, připouští, že v některých případech zdraží. Navíc se budou muset dodržet striktní hygienická opatření.

Zpočátku budou kadeřnictví brát méně zákazníků. A zpočátku budou muset přejít k jednorázovosti v pomůckách jako jsou ručníky, pláštěnky, roušky, gumové rukavice a dezinfekční přípravky.

Ministerstvo zdravotnictví vydává konkrétní hygienická doporučení pro určitý typ provozoven vždy několik dní předtím, než se mají znovu otevřít.

Normálně pracujeme ve dvou a máme v kadeřnictví čtyři zákaznice najednou. Pokud tam budu muset být vždy jen s jednou zákaznicí sama, počítám, že jich ostříhám a obarvím tak pět za den. Stěží si takto vydělám na nájem. Majitel nám ho teď sice snížil na polovinu, ale po otevření nám slevu už zřejmě nedá,“ citoval portál Novinky.cz se kadeřnice Jitku z malého města u Prahy.

Propad příjmů

Dále Jitka uvedla, že jednorázové ručníky nejdou sehnat, dezinfekci už pořídila celkem bez potíží. „Jsou strašně drahé,“ povzdechla si. s tím, že zájem lidí je o její služby obrovský.

Server odcitoval i další kadeřnice, které jsou na tom obdobně. Podle ekonomů ale v některých odvětvích ke zdražování nedojde, a to kvůli nízké poptávce kvůli propadu příjmů většiny domácností.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.