Kadeřník slavných zhodnotil účesy Markéty Pekarové Adamové a Olgy Richterové. Jedna z nich je ikonou moderní političky

Markéta Pekarová Adamová a Olga Richterová
Markéta Pekarová Adamová a Olga Richterová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 11. 2021

V českém politickém rybníčku je žen v poměru k mužům jen velmi málo. Těmi nejvýraznějšími, které budou mít slovo v novém složení Poslanecké sněmovny, jsou Markéta Pekarová Adamová (37) a Olga Richterová (36). Tyto dvě ženy jsou sice z jiných politických uskupení, ale mají společný jeden vzhledový rys, kterým jsou krátké vlasy. Jejich účesy pro ŽivotvČesku.cz zhodnotil kadeřník slavných Jan Jirka. "Pro voliče vzhled možná není důležitý, ale když chce člověk mluvit k lidem, musí nějak vypadat," vyřkl svůj názor, že i politik by měl sledovat módní trendy, aby před lidmi nevypadal jako »vandrák«.

Práce ve vrcholné politice není jen o tom, co má člověk v hlavě, ale i o tom, co má na ní. Toto měřítko platí stejně pro muže i pro ženy. Zatímco dáma by si nedovolila přijít na důležité jednání s mastnými vlasy, pán by se nedostavil v teplákové soupravě. Součástí působení v těchto sférách je chtě nechtě i vzhled, což si jistě dobře uvědomují i obě hodnocené političky. Která je tedy podle kadeřníka slavných na tom s účesem lépe?

Markéta Pekarová Adamová (37):

Politička je od roku 2019 předsedkyní strany TOP 09 a v letech 2015 až 2019 byla místopředsedkyní strany. Skutečnost, že je lídrem, se tak musí odrážet i na jejím vzhledu. To znamená, že by měla o svou vizáž i vzhled pečovat, a to nejen kvůli voličům.

"Markéta Pekarová Adamová je nádherná žena, která má krásný střih. Je distingovaná, vždy krásně oblečená a je to pro mě asi ikona moderní političky v tom smyslu, jak by měla vypadat. Není to výstřední, je to moderní, je to konzervativní, ale zároveň mladistvé. Jí dávám 100 %, za mě má politička takhle vypadat," řekl pro ŽivotvČesku.cz ke krátkým vlasům a stylu předsedkyně TOP 09 kadeřník hvězd Jan Jirka.

Olga Richterová (36):

První místopředsedkyní Pirátů se stala v roce 2018. Od října 2017 je poslankyně Poslanecké sněmovny PČR, v letech 2014 až 2018 byla zastupitelkou městské části Praha 10. Vysoká politika už dnes vyžaduje i sledování módních trendů a perfektní vizáž, i tady by to mělo tedy být na místě.

"Olga Richterová má také krátký střih, ale postrádá to jakýkoliv šmrnc. Je to spíš chlapecké, než ženské. Přeci jen žena, která má mluvit k lidu, by určitě měla vypadat půvabněji. Barva si myslím, je v pořádku, ale střih je příliš chlapecký. Kdyby si nechala ty vlasy trochu narůst, určitě by jí to slušelo víc. Takhle je prostě malý rošťák, ne elegantní žena," popsal kadeřník slavných pro ŽivotvČesku.cz, co by pirátské poslankyni prospělo.

Mnozí se mohou ohrazovat, že vizáž v politice nehraje roli. To ale už dnes neplatí. Vzhled by v politice neměl rozhodně být zanedbáván. "Pro voliče vzhled možná není až tak důležitý, ale když chce člověk mluvit k lidem, musí nějak vypadat. Na Margaret Thatcherové také pracoval tým lidí, aby vypadala tak, jak vypadala, aby mohla mluvit k lidem a brali ji vážně," dodal Jan Jirka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.