Petra Černocká očima kadeřníka celebrit. Je noblesní a střih jí sluší. Ale měl bych jednu zásadní výtku, říká

Zpěvačka a herečka Petra Černocká
Zpěvačka a herečka Petra Černocká
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 9. 2021

Nikdo ve skutečnosti nemládne, ale existuje několik věcí, které mohou přirozeným způsobem a snadno výrazně ubrat roky. Zpěvačka Petra Černocká (71) patří mezi dámy, které i ve svém věku září a udržují si mladistvého ducha i styl. "Úplně bere dech, jak zůstává noblesní. Střih jí sluší, ale od blond odstínů už bych se držel dál. Zesvětlovat vlasy s přibývajícími roky je nesmysl," zhodnotil kadeřník hvězd Jan Jirka (28) pro ŽivotvČesku.cz.

V roce 1972 se nesmazatelně zapsala do povědomí diváků jako čarodějnice Saxana v rodinné komedii Dívka na koštěti režiséra Václava Vorlíčka (†88) – k ní nazpívala i ústřední píseň. Je také pyšnou matkou dcery Barbory Vaculíkové (41), která podědila hudební nadání a rozhodla se, že se po vzoru maminky prosadí v hudební branži jako zpěvačka.

Petra Černocká však jako by za dlouhá léta ani nestárla, sice už oslavila jubilejní sedmdesátku, ale její věk by jí jen těžko někdo tipoval. V kondici se udržuje ranními procházkami se psem a také lekcemi jógy, která ji baví. Co se týká vlasů, drží se světlejších odstínů, ale podle vlasového odborníka by si mohla dovolit i o něco tmavší barvu.

"Petra snad musí vlastnit stroj času, úplně bere dech, jak noblesní dámou zůstává. Střih je velmi pěkný a také slušivý. Ale u samotné barvy už musím být kritičtější a měl bych zásadní výtku. Známe pravidlo: »Žena by měla s věkem zesvětlovat vlasy«, což je naprostý nesmysl," řekl Jan Jirka pro ŽivotvČesku.cz s tím, že fungují určitá pravidla, která dokážou ubrat roky jen díky správné volbě účesu a odstínu vlasů.

"Dámy mají s přibývajícími lety nosit více přirozené a měkké tóny. Hodně žen vlasy zesvětluje, jakmile začínají mít více šedin z důvodu menší nápadnosti odrostu. Petra je nepochybně krásná žena, ale doporučil bych lehce ztmavit odrost a prosvětlit vlasy v délce do světle hnědé. Od blond odstínů už bych se držel dál," dodal pro ŽivotvČesku.cz kadeřník, který se stará například o vlasy moderátorky Ivety Lutovské (38), herečky a dabérky Mariky Šoposké (31) nebo herečky Terezy Bebarové (46).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.