Kamila Nývltová napekla zákusky pro zdravotníky v nemocnici. Schytala za to i negativní komentáře

Kamila Nývltová je zručná cukrářka
Kamila Nývltová je zručná cukrářka
Foto: se souhlasem Kamily Nývltové

Epidemická situace v Česku vykazuje stále vysoká čísla v počtu nakažených a hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid-19. Nemocnice zažívají obrovský nápor a odborníci apelují na vysoké riziko kolapsu celého zdravotnického systému. Bez pomoci zdravotníků, kteří dnes a denně zachraňují lidské životy s neskutečným nasazením, ale zároveň i vyčerpáním, by to nešlo. Vděk a velký respekt jim chtěla prokázat zpěvačka Kamila Nývltová (31), která je mimo jiné také skvělá cukrářka. Proto doma napekla zákusky a cukroví, které předala nemocnici v rodném Trutnově. "Chtěla jsem podpořit trutnovskou nemocnici, protože jsem se v Trutnově narodila," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Kamila Nývltová je nadaná zpěvačka a představitelka mnoha hlavních rolí předních českých muzikálů jako Kleopatra, Dracula nebo Angelika. Jako sólová zpěvačka vydala celkem tři alba a poslední z roku 2016 s názvem Moje lásky byla deska plná duetů.

Sympatická brunetka tráví covidovou dobu u rodiny v Podkrkonoší, a protože je zručná cukrářka, rozhodla se pro Oblastní nemocnici Trutnov napéct sladké pohoštění. Chtěla tak alespoň trochu projevit vděčnost a uznání zdravotníkům, kteří v současné době dvojnásob pracují v extrémním tlaku a mnohdy riskují vlastní životy, aby pomohli druhým.

"Chtěla jsem podpořit trutnovskou nemocnici, protože jsem se v Trutnově narodila. A hlavně – před dvěma týdny byl náš okres opravdu nejhorší v celé republice. Protože moc ráda peču, rozhodla jsem se napéct nějaké zákusky a cukroví především na covidové oddělení," řekla Kamila Nývltová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že ji ale mrzí chování některých lidí, kteří ji osočili z touhy zviditelnit se a kromě kladných ohlasů se setkala i se zlobou a nepřejícností.

Krizová doba odhalila pravou tvář mnoha lidských charakterů a kumulace negativity ovládla společnost. Ale zpěvaččino úsilí a laskavost ocenil obdarovaný zdravotnický personál, který si na jejích cukrářských skvostech pochutnal. A to je nejcennější.

"Od sestřiček mám zpětnou vazbu, že si všichni pochutnali a během pár hodin nezbyl ani kousíček," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz Kamila Nývltová, která měla velkou radost z toho, že odezva od zdravotnického personálu byla více než kladná a mohla tak alespoň malou měrou přispět k lepší náladě a spokojenému žaludku zdravotníků z trutnovské nemocnice.

Návrat k normálnímu životu – něco, po čem touží snad každý. Po více než roku s epidemií ko...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.