Kapela Mandrage o zpěvákovi Vítovi Starém: Víťa je v pohodě a vypadá dobře. Občas se vídáme, řekli členové

Mandrage v době své největší slávy
Mandrage v době své největší slávy
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 11. 2020

Plzeňská kapela Mandrage zaplnila v roce 2009 česká rádia úspěšným singlem Hledá se žena, který okamžitě zabodoval a postupně se vyšplhal až na první místo hudebních hitparád. Pětičlenná parta muzikantů získala obrovskou popularitu a jejich chytlavé melodie a texty člověk dostával z hlavy jen hodně těžko. Jenže sláva přinesla i své stinné stránky.

Kapela Madrage se nesmazatelně zapsala hity jako Šrouby a matice, Františkovy lázně, Motýli nebo již zmíněným singlem Hledá se žena. Partička z Plzně, která fungovala v pětičlenném složení v čele s talentovaným zpěvákem Vítem Starým (31), zaznamenala fenomenální úspěch a získala si posluchače z různých věkových kategorií. Osmnáct let koncertování, prestižních ocenění a neustále rostoucího počtu fanoušků si však nakonec vybralo svou daň a kapela se rozpadla. V prosinci to bude rok, co Mandrage oznámili konec svého působení na hudební scéně. "Každého nás to nasměrovalo úplně jinam. Já dělám momentálně v reklamce textaře a mám ještě kapelu s naším bubeníkem z Mandrage Matyášem Vordou a s basákem od Mekyho Žbirky. Tím, že jen tento rok takový, jaký je, hráli jsme asi jen pět koncertů. Musím říct, že mi to ani moc nechybí," řekl klávesista František Bořík, jak uvedlo idnes.cz.

A jak je to s dalšími členy bývalé kapely Mandrage a zpěvákem Víťou, který řešil osobní problémy a přestal úplně komunikovat? "Matyáš Vorda hraje u Mekyho Žbirky na bicí a věnuje se různým stage designům a scénografii pro nejrůznější televizní pořady. Pepa Bolan se pustil naplno do tetování, má tetovací salón v Plzni. A Víťa... Víťa je v pohodě. Občas se s Vítkem vidíme. Naposledy zhruba před dvěma měsíci na mé svatbě. Vypadal dobře a je v pohodě," řekl Bořík, jak píše idnes.cz.

Členové kapely stále vnímají velký zájem ze strany fanoušků i pořadatelů a nezavrhují, že by se někdy mohli ještě společně sejít na jednom pódiu. Všechno však záleží na mnoha okolnostech a přesto, že je teď situace ještě více komplikovaná, ne nadarmo se říká: Nikdy neříkej nikdy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.