Karel Heřmánek oslavil 30 let v manželství. Konflikty přirozeně nastanou, ale manželka je neustále v dobré náladě, říká

Herec Karel Heřmánek s manželkou Hanou
Herec Karel Heřmánek s manželkou Hanou
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 11. 2021

Je považován za hereckého velikána s charismatickým hlasem. Herec a zkušený dabér Karel Heřmánek (74) však není jen mistrem své umělecké profese, ale také manželem a otcem. Se svou půvabnou chotí a bývalou televizní hlasatelkou Hanou Heřmánkovou (58) oslavil třicetileté výročí od svatby, které se říká tzv. »perlová«. "Je neustále v dobré náladě a hned jak ráno vstane, tak se usmívá. Což je pro mě naprosto blahodárné. Akorát těch třicet let neskutečně uteklo," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Jejich lásku předznamenalo seznámení v dabingovém studiu, kde se v 80. letech poprvé setkali. Přeskočila jiskra a vzájemné city se prohloubily natolik, že daly vzniknout dnes již třicetiletému manželství a velké rodině. Karel Heřmánek je šťastný po boku šarmantní Hany Heřmánkové, rozené Vávrové, s níž má tři syny – Karla (32), Josefa (31) a Františka (20).

Všichni tři byli slavnými rodiči vedení k tomu, aby se v životě věnovali profesi, která je bude bavit a naplňovat. Legendární představitel vládce pekel z pohádky Z čerty nejsou žerty o své ženě vždy mluvil s velkou láskou a úctou, na čemž se nic nezměnilo ani za tři dekády v manželském svazku.

"Mám na ní rád, že je taková, jaká je (směje se). Manželka je neustále v dobré náladě a hned jak ráno vstane, tak se usmívá. Což je pro mě naprosto blahodárné, mám doma takové slunce. Samozřejmě mi vždycky výrazně pomáhala a nebylo to pokaždé jednoduché. Akorát těch třicet let neskutečně uteklo," vyjádřil se Karel Heřmánek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že recept na dlouhodobý vztah má podle něj několik stěžejních bodů.

"Základem je určitě to, že se partneři musí mít rádi. Všechno jde, když se chce. Pokud je ve vztahu láska, tak všechny ty konflikty, které přirozeně občas nastanou, ať už jde o hádky nebo nedorozumění, tak to »setře«. Určitě je zásadní i komunikace mezi partnery, co by to jinak bylo za vztah (směje se)," dodal pro ŽivotvČesku.cz sympatický herec, který předal své milované Divadlo Bez zábradlí do rukou následující generaci – svým synům.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.