Karen Allenové stárnutí sluší. Marion z Indiana Jonese s vráskami jiskru a široký úsměv neztratila

Herečka Karen Allenová
Herečka Karen Allenová
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 4. 2021

Herečka Karen Allenová (69) za svou kariéru ztvárnila celou řadu rolí, nejvíce se ale proslavila jako Marion ve filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Herectví se dodnes nevzdala, je pro ni největší životní vášní a možná právě proto, že dělá něco, co miluje, vypadá i krátce před sedmdesátkou tak skvěle.

Karen Allenová se jako herečka začala prosazovat na konci 70. let, největšího úspěchu se dočkala jen krátce poté, když získala roli Marion v prvním filmu Indiana Jones. Ten byl natočen přesně před 40 lety a Karen se tak pochopitelně změnila. Ani stárnutí ji ale o jiskru v oku nepřipravilo.

Letos bude Allenové už 70 let, přesto se do důchodu ještě nechystá. "Vždy jsem milovala svět filmu, je to pro mě celý nový svět. V tom světě žiji už dlouhé roky a v blízké době, když bůh dá, na tom nehodlám vůbec nic měnit," řekla herečka magazínu Cryptic Rock.

Podle Karen je svět filmu bezpečný i v době covidu. "Hraji i v divadle, kde jsou potřeba zkoušky a hodně se setkávám s jinými lidmi. Když se připravuji na film, jsem většinou izolovaná, na čtení scénáře a zjišťování, jak svou roli ztvárnit, nikoho nepotřebuji," vysvětlila Marion z Indiana Jonese.

Herečka si ani po letech v oboru není ničím jistá a váží si každé podpory. "Občas, když něco děláte, nemyslíte si, že to bude velký úspěch. O úspěchu nakonec rozhodují diváci a já jsem vděčná za každý pozitivní ohlas, ale i za konstruktivní kritiku," uvedla Karen Allenová.

Po letech přiznává, že si myslela, že Indiana Jones bude propadák. "Viděla jsem název filmu a říkala jsem si, k čemu jsem se to upsala. Myslela jsem si, že ho tvůrci ještě změní. Nakonec se ukázalo, že ten název je skvělý a vytvořili jsme hit, na který ráda dodnes vzpomínám a který si lidé dodnes rádi občas pustí," doplnila herečka.

Karen Allenová se pochopitelně za 40 let od natočení svého největšího hitu velmi změnila, přirozené stárnutí jí ale sluší a když se usměje, je nad slunce jasné, že je to stále stará dobrá Marion.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.