Karlík a továrna na čokoládu: Proměna populárního herce bere dech. Freddie Highmore vyspěl v muže

Herec Freddie Highmore si zahrál s Johnny Deppem hlavní role ve filmu Karlík a továrna na čokoládu
Herec Freddie Highmore si zahrál s Johnny Deppem hlavní role ve filmu Karlík a továrna na čokoládu
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 3. 2021

Řada lidí má v paměti dětského herce Freddieho Highmoreho, který se proslavil rolí Karlíka z fantasy filmu režiséra Tima Burtona (62) Karlík a továrna na čokoládu. Před šestnácti lety zazářil po boku hollywoodské hvězdy Johnnyho Deppa (57). Už dávno není roztomilý chlapec, dnes je devětadvacetiletý pohledný muž.

Freddie Highmore, celým jménem Alfred Thomas Highmore, začal s herectvím v devíti letech, kdy získal roli v komedii Drsný holky. Ale jeho kariéru dětské filmové hvězdy odstartoval o pár let později až pohádkový příběh Hledání Země Nezemě. Právě během jeho natáčení se poprvé setkal s hercem Johnny Deppem a v roce 2005 získal roli chudého chlapce Karlíka v dobrodružném fantasy úspěšného režiséra Tima Burtona, kde spolu s Deppem alias Willy Wonkou ztvárnili hlavní postavy.

"Hodně mi pomohlo, že jsem vyrůstal v rodině, která mě podporovala. Nechodil jsem do školy v Los Angeles, kde je asi těžší si udržet tu rovnováhu mezi normálním a filmovým životem. V Londýně jsem nebyl známý jako herec, což mi samozřejmě hodně pomohlo se udržet nohama na zemi," uvedl nedávno Freddie Highmore pro magazín Cosmopolitan.

Ve fantasy snímku, pro jehož natáčení poskytla společnost Nestlé 1850 tabulek skutečné čokolády a jehož tržby vyšplhaly až na astronomickou částku 474 968 763 dolarů (v přepočtu 10 388 089 312 českých korun), tehdy 12letý Freddie zazářil a díky obrovskému úspěchu filmu Karlík a továrna na čokoládu, se nabídky začaly jen hrnout. Zahrál si například v rodinné pohádce Kronika rodu Spiderwicků nebo ve fantasy Arthur a Minimojové, kdy byla jeho postava animovaná. Herec získal také nominaci na Zlatý glóbus za roli mladého chirurga Shauna Murphyho v televizním seriálu Dobrý doktor.

Freddie Highmore už dávno není malý chlapec. Dospěl v pohledného mladého muže, který se proměnil z dětské hvězdy na lamače ženských srdcí. Na Valentýna oslavil své 29. narozeniny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.