Reklama:

Kauza Kamara: Trenér Glasgow Steven Gerrard mě jako člověk zklamal, říká legendární fotbalista Jiří Novotný

Glen Kamara (vpravo) při utkání v Praze
Glen Kamara (vpravo) při utkání v Praze
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 10. 2021

Fotbalový obránce Jiří Novotný (51), který se Spartou posbíral rekordních čtrnáct ligových titulů, je přesvědčen, že tým z Letné nečeká ve Skotsku při zápase Evropské ligy přátelské prostředí. "V Glasgow bude podle mě hodně nepříjemná atmosféra, fanoušci budou chtít ukázat, že nesouhlasí s tím, co se dělo v Praze, i když tady se vlastně nic nedělo," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, který si v bohaté kariéře připsal i 34 startů za národní tým.

Reklama:

Dne 25. listopadu čeká Spartu odveta ve Skotsku, kdy se v rámci základní skupiny Evropské ligy představí na hřišti Glasgow Rangers. Atmosféru kolem utkání zřejmě ovlivní události, které se strhly kolem hráče Glena Kamary a následného obvinění českých klubů i české společnosti z rasismu.

Reklama:

"V Glasgow bude podle mě hodně nepříjemná atmosféra, fanoušci budou chtít ukázat, že nesouhlasí s tím, co se dělo v Praze, i když tady se vlastně nic nedělo. Spartu ve Skotsku bohužel nečeká nic jednoduchého, na zápas se musí připravit hlavně po psychické stránce," odhadl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Novotný, který je přesvědčen, že kdyby Glasgow Rangers první utkání na Spartě ovládl a bodoval, nikdo ze skotského týmu by rasismus nezmiňoval.

"Mně připadá, že když se jim nedaří, tak všechno svalují na rasismus. Musím říct, že mě jako člověk strašně moc zklamal trenér Steven Gerrard, on byl skvělý fotbalista, ale jak si pořád stěžuje, tak si kazí své jméno," dodal bývalý fenomenální fotbalový obránce pro ŽivotvČesku.cz s tím, že skotská strana hledá problémy tam, kde nejsou.

Hráč, který se Spartou zažil zlatou éru, se také vyjádřil k tomu, jak se klub změnil pod trenérem Pavlem Vrbou (57). "Sparta se určitě zvedla, ale také je vidět, že ta poslední utkání hrála na jistotu, aby nedostala branku. Tým si je vědom toho, že nějakou šanci si za zápas připraví a gól vždy dá. Pavel Vrba zvolil variantu, aby se to pohlídalo vzadu, zápasy s nulou obdržených gólů ale dávají týmu hrozně moc psychických sil do dalších bojů. Věřím tomu, že když budou dobré výsledky pokračovat, že se ještě zlepší i kvalita fotbalu. Budou častěji hrát s míčem a věřím tomu, že se budou dál zlepšovat," odhadl Jiří Novotný vývoj v klubu, kde prožil báječné roky.

Kauza Glena Kamary, do které jsou v současné době zapojené oba nejslavnější pražské kluby, se začala psát v březnu 2021. Slavia ve Skotsku vedla a mířila za postupem do dalšího kola Evropské ligy. Domácí začali být frustrovaní a dopustili se řady tvrdých zákroků. Na konci utkání nervy na uzdě neudržel slávistický obránce Ondřej Kúdela a něco pošeptal do ucha Glenu Kamarovi. Podle hráče skotského týmu šlo o rasistickou urážku. Ondřej Kúdela to popřel a dál popírá. UEFA jeho verzi ale neuvěřila, český obránce dostal trest na deset zápasů a mimo jiné přišel o účast na mistrovství Evropy.

V novém ročníku Evropské ligy los rozhodl, že s Glasgow Rangers poměřuje síly Sparta. V prvním utkání v Praze byly na stadionu přítomné pouze děti. Ty se rozhodly, že Glena Kamaru vypískají, hráč byl v utkání navíc vyloučen. Po utkání skotská strana včetně trenéra Stevena Gerrarda obvinila fanoušky z rasismu. Zápasem se zabývá UEFA.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: