Kauza Kuchařová a Brzobohatý má další vývoj: Jsem obětí kyberšikany, stěžuje si bývalá královna krásy

Ondřej Gregor Brzobohatý a Taťána Kuchařová
Ondřej Gregor Brzobohatý a Taťána Kuchařová
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 5. 2023

Další dějovou linku kolem exmanželů Taťány Kuchařové (35) a Ondřeje Gregor Brzobohatého (40) do veřejného prostoru vnesla někdejší královna krásy. Po úniku dokumentu, jenž je označený jako církevní žaloba, který má anulovat jejich církevní sňatek, v němž uhrančivá blondýnka obvinila umělce z nestandardní záliby v nošení ženských šatů a odlišnosti v rámci intimností, si postěžovala, že čelí kyberšikaně. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil psycholog Jeroným Klimeš, jak je optimální z podobných »komedií« vyplout, aby se člověk s rozchodem co nejrychleji vypořádal a nemusel dále řešit následky neuvážených kroků.

Deník Blesk.cz v pondělí uvedl, že Kuchařová v církevní žalobě obvinila Brzobohatého kvůli jeho údajným netradičním libůstkám. V převleku ženy po ní totiž měl vyžadovat postelové intimnosti. 

Herec a muzikant tvrzení, které Kuchařová popsala v církevní žalobě, odmítl. Naopak sdělil, že ohledně preferencí v rámci výběru partnera - a to nejen pro milostný život - se ničím od jiných mužů neodlišuje. "To je jedno z mnoha lživých obvinění, kterých je ta žaloba plná. O své sexualitě jsem nikdy nepochyboval. Má orientace je a vždy byla heterosexuální," zdůraznil.

V pondělí se na sociální síti Instagram ohledně »vynesení« informací z církevní žaloby vyjádřila Kuchařová. Popřela, že by společenskému deníku informace předala. Naopak vyzdvihla, že ona svou rozvodovou »mlčenlivostí« exmanžela chránila. Dále pak poukázala na to, že Ondřej Brzobohatý s rozhovorem a vynesením informací z církevní žaloby v bulvárním médiu musel souhlasit.

Teď Taťána Kuchařová přidala na svůj Instragram sdělení, že čelí kyberšikaně. "Tohle je příliš vážné téma na to, abych ho nechala bez reakce, byť se snažím dodržet to, že se do anulace církevního sňatku nebudu vyjadřovat," uvedla v úvodu.

"Kyberšikana, které teď čelím, má několik rovin. Jednou z nich je obviňování z homofobie. Právě tahle část se mě obzvlášť dotýká. Mám za sebou 15 let práce v neziskovém sektoru a 8 let práce na poli lidskoprávním. Bojuju za práva žen, menšin, podporuju manželství pro všechny. I o kontroverzních věcech, jako je třeba přijetí Istanbulské úmluvy, se nebojím mluvit nahlas. Nevěřila jsem, že se na to všechno dá tak rychle zapomenout. Stačil jeden rozhovor pro bulvár, kde mi někdo jiný dává slova do úst, a najednou je všechno pryč. Nikdo neviděl můj text, ale každému je vše hned jasné. Důkazy nikdo nepotřebuje. Obzvlášť mě to mrzí u lidí, od kterých bych čekala víc, jako je @krystofstupka," sdělila dále.

"Takže jednou pro vždy: nikdy jsem nepoužila slovní spojení sexuální deviace a nikoho jsem neposílala k sexuologovi, nadto z údajného strachu, že je homosexualita dědičná (!). O moc absurdnějším obviněním jsem nečelila (a že jich v uplynulém týdnu bylo). Na rozdíl od všech lidí, kteří v rámci vyjádření podpory jednomu pošlou vlnu nenávisti druhému a přijde jim to normální, jsem skutečně tolerantní," dodala Miss World z roku 2006.

Evidentní z dění kolem exmanželů je, že ani jeden z nich není zcela v nejlepší psychické kondici, aby vše proběhlo důstojně a v klidu. Přitom by stačilo málo. "Pokud chce člověk na bývalého partnera zapomenout a vypořádat se s rozchodem, pokud možno do toho nesmí vkládat žádnou energii. Kdo tomu věnuje minimální energii, vypluje z toho nejrychleji," uvedl pro ŽivotvČesku.cz odbornou veřejností uznávaný psycholog Jeroným Klimeš.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.