Kdo seděl vedle Romana Prymuly na fotbalovém zápase: Nebyla to žena, ale jeho syn Albert

Albert Prymula s otcem
Albert Prymula s otcem
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 2. 2021

Řada lidí stále řeší otázku, kdo na stadionu fotbalové Slavie seděl vedle epidemiologa a bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly (56). I když si někteří mysleli, že jde o ženu, je to jinak. Šlo o jedno z dětí dnes už bývalého poradce premiéra Andreje Babiše (66). Albert Prymula (21) uvádí, že studuje na University of New York in Prague. V současnosti bydlí v rodinném domě nedaleko centra Hradce Králové. A mnohé má po svém nadaném otci. "Vždy jsem chtěl studovat matematiku a jít na matematicko-fyzikální fakultu a hrát šachy," řekl pro ŽivotvČesku.cz ke svým studiím bývalý ministr zdravotnictví.

Otec uhrančivého mladíka se po studiích začal věnovat epidemiologii a hygieně. Je ženatý a má dceru Karolínu a syna Alberta. A právě s ním si vyrazil na fotbalový zápas, který stál Romana Prymulu místo poradce premiéra. A to jen kvůli tomu, že ve stejném dni promluvil o tom, že epidemie v Česku má natolik špatný vývoj, že vysvobozením by byl tvrdý lockdown na dobu dvou až tří týdnů.

Je zcela jasné, že syn epidemiologa po svém otci zdědil mnohé. Třeba vlohy pro studium. Roman Prymula byl v dobách studií totiž nadprůměrný.

"Vždy jsem chtěl studovat matematiku a jít na matematicko-fyzikální fakultu a hrát šachy, ale doma mi rodiče, zejména maminka, říkali, že se tím nemohu uživit. A že půjdu na medicínu, takže jsem šel na medicínu. Už od prvního ročníku jsem hledal obor, kde bych mohl propojit matematiku s medicínou a to byla epidemiologie," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, který ve svém soukromí je poměrně slušný sportovec.

"Dříve jsem celkem hodně běhal a uběhl půlmaraton. Dnes už to je pryč a sedavý způsob života sport zahubil. Ale jednou za víkend jsem schopen na kole ujet 60 kilometrů," dodal pro ŽivotvČesku.cz odborník, který je zároveň velkým milovníkem šachů. A právě jeho matematické a strategické myšlení mělo být tím, co mělo aktuálně pomoct Česku v boji se zákeřným virem. Jenže nakonec paradoxně láska ke sportu mu zkomplikovala kariéru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.