Kdy Češi budou smět vycestovat? Hranice by měly zůstat zavřené ještě rok, míní Zeman

Prezident České republiky Miloš Zeman
Prezident České republiky Miloš Zeman
Foto: Hrad.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 4. 2020

Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro rádio Frekvence 1 v neděli uvedl, že podle by měly hranice České republiky zůstat zavřené ještě rok.

Zastávám názor, aby hranice byly uzavřeny rok, nikoli dva roky," uvedl Zeman v rozhovoru pořádaném v lánském zámku s moderátorem Lubošem Procházkou.

O cestách do zahraničí pro média mluvil i náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Je názoru, že pravidla vycestování budou záležet na vývoji epidemie.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch pronesl, že Česko jedná se Slovenskem a Chorvatskem a pokud vývoj bude příznivý, budou moct Češi vycestovat v létě právě do těchto destinací. neumí si ale představit, že by se hranice otevřeli do všech zemí světa.

Vydržte měsíc, dva

Zeman dále v rozhovoru také reagoval na informaci o porušování koronavirových opatření o Velikonocích. "Zaprvé bych varoval před desetitisícovou pokutou a zadruhé bych je poprosil, aby vydrželi měsíc, možná měsíc a půl. V životě lidském je měsíc krátká doba, než abychom riskovali, že dojde k nakažení,“ dodal Zeman.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.