Kdy se konečně sundají roušky. Ministr Jan Hamáček dal jasnou odpověď, kdy se tak stane

Ministr vnitra Jan Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček
Foto: Profimedia.cz

S řadou tvrdých restrikcí se dá počítat nejméně do poloviny února. Následně mezi dubnem a červnem nastane fáze postupného rozvolňování. Taková jsou slova ministra zdravotnictví ohledně nejbližšího rozvolnění. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (42) se rozvolňovat začne tehdy, až bude v nemocnicích s covidem maximálně 1500 pacientů. Zároveň pro ŽivotvČesku.cz upřesnil, kdy by se konečně mohlo zmírnit opatření ohledně nošení roušek. "Nejdříve v létě," upřesnil.

Situace v souvislosti s vývojem epidemie je alarmující. Vláda premiéra Andreje Babiše chystá zpřísnění opatření proti koronaviru. Mimořádně se kvůli němu sejde znovu ve čtvrtek. Česko je aktuálně déle než měsíc v pátém nejhorším stupni protiepidemického systému PES. A rozvolňovat se nejdříve bude, až nebude významný nápor na nemocniční systém.

"Až bude v nemocnicích méně než 1500 či 1000 pacientů. To je číslo, které je realistické. Dnes máme přes 5500 lidí hospitalizovaných a až se dostaneme tedy ke zmíněným číslům, tak se otevře," řekl pro ŽivotvČesku.cz vicepremiér Jan Hamáček, kdy se lidem opět otevřou jejich oblíbené podniky a budou znovu moci využít služeb jako třeba kadeřnických salonů, restaurací, barů a dalších.

Pokud jde o nošení roušek, tak šéf Ústředního krizového štábu vidí změnu nejdříve až za několik měsíců. "Pokud jde o to, kdy se budou smět sundat roušky či respirátory, tak teoreticky nejbližší termín vidím někdy v létě," dodal pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra Jan Hamáček s tím, že v současnosti není vývoj epidemie na našem území dobrý.

V současnosti počty nakažených covidem prudce rostou. Kromě obav z přetížení nemocnic se t...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.