Ke stavu prezidenta Miloše Zemana promluvila herečka Jiřina Bohdalová: Lidé pak nevěří tomu, co se dozví

Jiřina Bohdalová a prezident Miloš Zeman
Jiřina Bohdalová a prezident Miloš Zeman
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 10. 2021

Herečka Jiřina Bohdalová (90) roky patří mezi velké obdivovatelky prezidenta Miloše Zemana (77) a jeho přístupu k reprezentování republiky. Nyní sleduje vývoj jeho zdravotního stavu a domnívá se, že veřejnost právo na informace má. "Je to prezident, je to nejvyšší představitel, já se nedivím, že lidé to chtějí vědět. Mnohdy ale pak nevěří tomu, co se dozví," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz žijící herecká legenda.

Kolem zdravotního stavu prezidenta republiky panují pochyby a otázky, a kde jsou otázky, tam se množí spekulace. Podle vyjádření hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka (42) je prezident při vědomí, na ARO sleduje denní tisk, pracuje a pojídá ovocné knedlíky či vinnou klobásu.

Styl a obsah toho, jak Hrad za prezidenta komunikuje, celá řada politiků i lékařů odmítá s tím, že prezidentovi lidé začali hrát s veřejností hru, při níž dochází k fabulacím a mlžení.

"Na Aktivizačně-Rekondičním Oddělení Ústřední vojenské nemocnice jsou meruňkové knedlíky a vinná klobása součástí basální terapie. Je to špičkové pracoviště, které by nám záviděl celý svět, kdyby o něm věděl. Prosím hloupé novináře, aby si toto pracoviště nepletli s běžným Anesteziologicko-Resuscitačním Oddělením, kde se léčí postaru s kapačkami, léky, ventilátory a podobným harampádím," napsal na svém facebookovém profilu například bývalý mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt.

"Skláním se před prací zaměstnanců Ústřední vojenské nemocnice. Lži Jiřího Ovčáčka o údajných dietních chybách a průběhu hospitalizace prezidenta ČR na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 1. LF UK (KARIM) znevažují práci zdravotníků," uvedla na Twitteru vystudovaná lékařka a bývalá ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamila Stehlíková.

Zprávy ohledně zdravotního stavu prezidenta republiky sleduje také Jiřina Bohdalová, která má k Miloši Zemanovi velmi blízko. Podpořila ho při prezidentské volbě, on jí zase veřejně gratuloval k 90. narozeninám a předal květiny. Oblíbené herečka ohledně současné situace mluvila velmi smířlivě a doufá, že mezi lidmi zůstala slušnost.

"Panu prezidentovi samozřejmě přeji, aby se uzdravil a dokončil svůj mandát. Doufám, že lidi snad nejsou tak zlí a neteční a přejí mu to samé. Doufám, že lidský život a zdraví je stále to nejvyšší, co si lidé mohou přát," řekla Jiřina Bohdalová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že ji nepříjemně zaskočilo, že se najdou lidé, kteří prezidentovi uzdravení nepřejí. "Vím to, ale myslím si, že normální lidé to vnímají jako já," uvedla herečka vyrovnaným hlasem.

Představitelka Fany (1995) či Nesmrtelné tety (1993) zároveň ale respektuje názor, že veřejnost by měla vědět, jak na tom prezident je. Herečka se ale obává, že v tuto chvíli už žádná odpověď část české společnosti neuspokojí.

"Jsou to otázky na zdravotní stav... Je to ale prezident, je to nejvyšší představitel, já se nedivím, že lidé to chtějí vědět. Mnohdy ale pak nevěří tomu, co se dozví. Ono je to v této době těžké, myslím si, že jsme moc podezřívaví. Musíme si také navzájem věřit," dodala pro ŽivotvČesku.cz žena, která uměla navázat dobré vztahy se všemi českými i československými prezidenty.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.