Kelly Bundová ze sitcomu Ženatý se závazky po 34 letech. Christina Applegate oslaví padesátiny, ale bojuje s vážnou nemocí

Herečka Christina Applegate ve slavném seriálu
Herečka Christina Applegate ve slavném seriálu
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 10. 2021

Konec osmdesátých let předznamenal úspěch televizního sitcomu Ženatý se závazky, který diváky seznámil se čtyřčlennou rodinou obuvníka Ala Bundy. Jeho pohlednou dceru si zahrála Christina Applegate (49), která na konci listopadu oslaví jubilejní půlstoletí. S přibývajícími roky zůstává pořád půvabnou ženou, která přiznala, že bojuje s vážnou nemocí, která jí změnila život.

Od vysílání první epizody amerického televizního hitu 5. dubna 1987 už uběhlo více jak 34 let, ale dodnes zůstává sitcom Ženatý se závazky oblíbeným seriálem svého žánru. Tehdy si pozornost diváků získala i Christina Applegate, která ztvárnila postavu Kelly Bundové, dcery hlavního představitele. Udivující na tom byla skutečnost, že v té době byla velmi plachá a vůbec neměla v plánu se věnovat komediálnímu stylu. "Vždycky jsem si myslela, že mojí doménou budou seriózní projekty. Ale tahle show mi opravdu pomohla s tím, že jsem se zbavila přehnané vážnosti," vyjádřila se Christina Applegate, jak uvedl kalifornský deník Los Angeles Times.

"Otočili jsme to do tradičního sitcomu. Třetí sezóna vznikla, když jsme si začali uvědomovat, jak to nabírá na síle. Tehdy jsme byli černá ovce Foxu (americký televizní gigant, pozn. red.). Byli jsme ponecháni napospas a mohli jsme si dělat, co jsme chtěli. Natočili jsme i jednu epizodu, která ani nemohla být odvysílána. Bylo to tak umírněné v porovnání s tím, co dnes běží v televizi. Nikdy nespatřila světlo světa a nazývali jsme ji »Ztracená epizoda«," řekla sympatická herečka, která si díky komické postavě získala obrovské množství fanoušků a také pozornost filmových producentů.

Na začátku roku si musela od lékařů vyslechnout vážnou diagnózu – trpí totiž roztroušenou sklerózou. Ale podpořili ji nejen přátelé a rodina, ale také hodně lidí, kteří mají s nemocí sami osobní zkušenost, což jí dodalo sílu se nevzdat. "Jak mi řekl jeden z mých přátel, který má roztroušenou sklerózu: Probudíme se a uděláme ty potřebné kroky. A to je to, co dělám. Takže teď vás moc prosím o respektování soukromí, když si procházím tím, čím si procházím," napsala na sociální sítě.

V osobním životě je Američanka matkou desetileté dcery Sadie Grace, kterou má s basistou Martynem LeNoblem (52). Zanedlouho se z ní stane také padesátnice a stále vypadá skvěle, i když zvládat její zdravotní problémy a do toho malou dceru, určitě není vůbec snadné. Představitelka Kelly Bundové ze sitcomu Ženatý se závazky tak ukázala, že je nejen pořád krásná žena, ale i velká bojovnice.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.