Kelly z Beverly Hills 90210 by dnes možná mnozí nepoznali. Jennie Garthová má ale ve svých 50 letech pořád šmrnc

Herci Jennie Garthová a zesnulý Luke Perry v seriálu Beverly Hills 90210
Herci Jennie Garthová a zesnulý Luke Perry v seriálu Beverly Hills 90210
Foto: Profimedia/Courtesy Everett Collection
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 4. 2023

Mnozí mají stále v paměti legendární seriál Beverly Hills 902010. Americká herečka Jennie Garthová (50) si zahrála pohlednou Kelly Taylorovou a díky roli si získala nemalé množství fanoušků. Ani po třech dekádách od natáčení seriálu, který se stal fenoménem, neztratila kouzlo a jako trojnásobná matka hrdě ukazuje bez přikrášlení, že stárnout se dá opravdu s velkou elegancí. O svém životě a zejména o tom, že v době, kdy natáčela slavný seriál, stála o velkou pozornost, promluvila před časem v podcastu iHeartRadio.

Beverly Hills 90210 patří k seriálovým klenotům hvězdného producenta a scenáristy Aarona Spellinga (†83), otce herečky Tori Spellingové. Spolu s ním stojí za úspěchem jméno Darrena Stara - producenta slavných hitů jako Sex ve městě, Melrose Place nebo z posledních let Znovu 20. Popularita »Beverly« byla obrovská, seriál se dočkal celkem 10 řad a počet dílů se vyšplhal téměř ke třem stům.

Jednou z hlavní hvězd byla Jennie Garthová, která ztvárnila postavu bohaté středoškolačky Kelly Taylorové. Už tehdy oplývala nepřehlédnutelným půvabem a ani přibývající roky na její kráse příliš nic nezměnily. Přirozeně se objevily vrásky, ale sympatická blondýnka patří téměř v 50 letech k herečkám, které neztrácí šarm.

Seriál ji formoval v době, kdy dospívala v ženu. Její vztah k mužské herecké partě byl zpočátku komplikovaný. "Jako mladá dívka jsem asi všechno sváděla na kluky – všechno byla jejich chyba. Ale tak jsem to viděla. Pokud mám být upřímná, myslím si, že show mě naučila vnímat skutečnost, že mě ohrožují také jiné dívky a ženy. Vedl mě k tomu, abych dokázala čelit konkurenci, protože jsem stála o pozornost," připustila Jennie Garthová v podcastu iHeartRadio to, že dlouhou dobu bojovala s myšlenkou, že jsou pro ni ostatní dívky nepřítelem.

V lásce se krásce »devadesátkového« fenoménu dlouhou dobu nedařilo. Má za sebou několik manželství, která zkrachovala, podobně jako vztah s hercem Peterem Facinellim, kterého si vzala v roce 2001. Z jejich lásky však vzešly tři děti – dcery Luca Bella (25), osmnáctiletá Lola Ray a nejmladší Fiona Eve (15).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.