Shannen Doherty propadá strachu ze smrti. Rozhodla se vyzkoušet novou léčbu rakoviny, v kterou věří

Herečka bojuje se zákeřnou nemocí
Herečka bojuje se zákeřnou nemocí
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 1. 2021

Jak zákeřná nemoc dokáže zasáhnout do života krásné a talentované ženy vypráví příběh americké herečky Shannen Dohertyové (49), která musí znovu čelit diagnóze rakoviny prsu, která se přes veškerou léčbu posledních let nakonec vrátila. Postoupila do 4. stádia a rozšířila se u ní do kostí a lymfatických uzlin. V zoufalém boji s nemocí se snaží hledat všechna možná řešení, která by dokázala zachránit její život.

Rodačka z amerického Memphisu ušla od začátku herecké kariéry pořádný kus cesty a zazářila v mnoha seriálových a filmových rolích. V devatenácti letech přišla obrovská popularita díky její postavě Brendy Walshové v televizním kultovním seriálu Beverly Hills 90210. Přesto, že se pro ni časem stal spíš nutností, než radostí, a vyvolávala nesmyslné problémy na place, byl pro ni odrazovým můstkem k dalším rolím.

V roce 1993 se provdala za herce a písničkáře Ashleyho Hamiltona (46), se kterým se rozvedla na jaře 1994. Ani vztah s pokerovým hráčem Rickem Salomonem (52) nevyšel a pravá láska podle ní přišla až na konci roku 2011, kdy našla štěstí po boku producenta Kurta Iswarienka (46).

Před pěti lety začala mít zdravotní problémy a lékaři u ní zjistili rakovinu prsu, se kterou statečně bojovala. Naděje, že nemoc porazila, však vyhasla před několika měsíci. Přiznala, že se rakovina vrátila ve 4. stádiu a obává se, že tohle je neodvratitelný konec. Během let má za sebou už mnohé způsoby léčby, které daly jejímu tělu hodně zabrat, a tak se rozhodla hledat pomoc v alternativní medicíně.

"Obrátila se na čínskou medicínu a bylinné léky. Navštěvuje spoustu odborníků, dokud má na to sílu. Samozřejmě se ale nevzdává tradičních způsobů léčby. Doufá a modlí se, aby nastal zázrak. Praktikuje akupunkturu a nechává si míchat různé čaje ze zvláštních bylin, o kterých se tvrdí, že dokonce zastavují šíření rakoviny," cituje zdroj z hereččina okolí web gossipcop.com.

Manžel Kurt je herečce obrovskou oporou a sama mnohokrát přiznala, že by to bez jeho nesobecké lásky a trpělivosti nezvládla. Přesto, že má za sebou těžké roky, stále se nevzdává a věří v alternativní pomoc, která by mohla zvrátit to, čeho se tak moc obává.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.