Kiki z kulinářské soutěže promluvila o jednom z porotců a prozradila, kdo je podle ní favoritem soutěže

Soutěžící Kristýna Zelénková alias Kiki
Soutěžící Kristýna Zelénková alias Kiki
Foto: Se svolením TV Nova
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 10. 2021

Letošní řada show MasterChef Česko se už nyní vyznačuje mimořádně talentovanými soutěžícími. Patří mezi ně i krásná Kristýna Zelénková, které v show nikdo neřekne jinak než Kiki. Ta se probojovala do týmu Radka Kašpárka (40), a přestože se u plotny umí otáčet a na výhru by rozhodně měla, je skromná a váží si každého postupu a pochvaly, které se jí dostane. "V momentě, kdy soutěžíte, nepřemýšlíte nad tím, jestli se dostanete do finále. Chcete do toho prostě dát co nejvíc a posouvat se kolo po kole," řekla Kristýna Zelénková pro ŽivotvČesku.cz. Prozradila také, kdo má podle ní největší šance vyhrát a jak by sama s případnou výhrou naložila.

Začátkem září se na obrazovky s novou řadou vrátila oblíbená kuchařská soutěž. Pro účastníky i porotu je letošní rok plný novinek, jednou z těch nejdůležitějších je rozdělení účastníků do týmů k porotcům, kteří si je vyberou. Talentovanou a pohlednou Kristýnu Zelénkovou si do svého týmu vybral šéfkuchař Radek Kašpárek, za což je Kiki velmi vděčná.

"Já jsem v první řadě ráda, že jsem u Radka Kašpárka. Jako mentor mě velmi mile překvapil. Vnímám ho jako skvělého a empatického člověka, který se do nás dokáže vcítit. Dobrým způsobem mě umí nakopnout a poradit mi, mám z něj pocit, že ho mohu opravdu poslouchat. Všem nám v každém případě vždy skvěle poradil, či nás mentálně povzbudil," řekla Kristýna Zelénková pro ŽivotvČesku.cz, čeho si na své účasti v soutěži zatím nejvíc váží.

Pro letošní soutěžící je velkou motivací i nová výhra. Zatímco loňský nositel titulu MasterChef Česko Roman Staša si ze soutěže odnesl 500 tisíc korun, na letošního vítěze už čeká rovný milion. Skromná Kiki ale nad výhrou příliš nepřemýšlí a zkrátka se snaží, aby do každého pokrmu dala vše a postupovala krůček po krůčku.

"Spousta lidí si myslí, že výhra je hlavním cílem. Samozřejmě, když v té soutěži jste, tak do toho chcete dát co nejvíc a dostat se co nejdál, ale musím říct, že na výhru jsem nepomýšlela. Konkurence je opravdu veliká a když jsem viděla ostatní kuchaře, jaké mají zkušenosti, třeba i s exotičtějšími typy jídel a mají v hlavě snad celé kuchařky, moc jsem si nedovolila myslet na výhru. Určitě jsem si občas říkala, že by to bylo hezké, ale v momentě, kdy soutěžíte, nepřemýšlíte nad tím, jestli se dostanete do finále. Chcete do toho prostě dát co nejvíc a posouvat se kolo po kole. Já jsem ráda za každý postup, jsou to pro mě milníky," popsala Kristýna Zelénková pro ŽivotvČesku.cz svůj přístup.

V případě, že by vyhrála, ví krásná blondýnka zcela přesně, jak by s penězi naložila. Rozjela by vlastní podnik. "Pro mě by výhra určitě znamenala otevření něčeho vlastního. Nemám danou představu, ale ráda bych, aby to byla kavárna s poctivými domácími produkty. Jestli to bude kavárna v kontejneru, přívěsu, či kamenná kavárna, to je pro mě ještě příliš velký pohled do budoucna (směje se)," vysvětlila Kiki pro ŽivotvČesku.cz, po čem touží.

Konkurence je v soutěži letos veliká a Kristýna vidí velký potenciál především v jednom kuchaři. "Favoritem na MasterChefa je pro mě od začátku Givi. Má už hodně navařeno, cizí kuchyně jsou mu hodně blízké, ačkoliv třeba tolik nevaří tu českou, ale hodně jsme si sedli chutí. V tuto chvíli je to tak pro mě on," dodala sympatická soutěžící pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.