Kim Basingerová stárne se ctí a nestydí se za to. Někdejší sexbomba se cestou z posilovny ukázala bez líčení

Herečka Kim Basingerová
Herečka Kim Basingerová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 11. 2021

Přestože herečka Kim Basingerová v prosinci oslaví 68. narozeniny, vypadá stále velmi dobře. Tvrdí o sobě, že je odpůrkyní plastických operací a že za jejím vzhledem stojí pravidelné cvičení a celoživotní vyhýbání se slunci. Ani jako šedesátnice v posilovně nepolevuje a jídelníček také nezanedbává. Zřejmě i to je důvod, proč cestou z tělocvičny v Los Angeles vypadala tak skvěle i přesto, že nebyla nalíčená.

Kim Basingerová patřila v 80. a 90. letech mezi nejžádanější ženy v Hollywoodu a ikony krásy. Přestože dnes už ji v roli svůdnic dávno nahradily mladší kolegyně, do starého železa rozhodně nepatří. I jako šedesátnice má postavu jako lusk a díky dlouholetému dodržování přísných zásad ani její tvář věku neodpovídá. Jak její dcera Ireland Baldwinová (26) prozradila na svém Instagramu, za minimum vrásek vděčí tomu, že se vyhýbá slunci.

Držet se dál od slunečních paprsků ale Basingerové nestačí. "Čím jste starší, tím je těžší vypadat dobře. Musíte věnovat obzvlášť mnoho pozornosti tomu, co jíte a jak se můžete udržet fit," řekla herečka společenskému magazínu People s tím, že věří, že zdravé tělo stárne o mnoho pomaleji. Jako vegetariánka má vyvážený jídelníček a také šestkrát do týdne sportuje.

"Neobejdu se bez celozrnného chlebu, je zásadní součástí mého jídelníčku. Maso nejím vůbec, dopřávám si místo něj tofu. K večeři už si obvykle dávám jen něco lehkého, často jen zeleninu připravenou v páře. Co se týká pití, jakékoliv limonády jsou tabu. Piji vodu, neslazený zelený čaj a příležitostně si dám sklenku vína," prozradila Kim Basingerová, co je v jejím jídelníčku nejdůležitější.

Cvičební úbor Kim obléká minimálně šestkrát týdně. "Bez činek se obejdu, ale nikdy bych nezanedbala běh. Je to má nejoblíbenější aktivita. Jeden den v týdnu mám odpočinkový, jinak cvičím každý den alespoň hodinu. Nedám dopustit na jógu, to je cvičení nejen pro tělo, ale i pro duši a zároveň velký relax. Jsem díky ní stále flexibilní," popsala se ctí stárnoucí herečka, jaké aktivity jsou pro ni zásadní.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.