Kocour zachránil své majitelce život. Jeho agresivní a divné chování odhalilo děsivou skutečnost

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 5. 2021

Zvířata jsou úžasná stvoření, jejichž schopnosti zůstávají stále velkou neznámou. Instinkty kocoura jménem Oggy se ukázaly doslova jako zázračné, protože zachránily život jeho milované majitelce Kate King-Scribbinsové (35). Začalo to v době, kdy se jeho chování rapidně změnilo a začal být agresivnější.

Kate King-Scribbinsová ze Saint Paul v Minnesotě vytvořila domov pro svého domácího mazlíčka – kocoura jménem Oggy. Zvíře bývalo klidné a poslušné, ale jednoho dne se začalo chovat podivně, což jeho majitelku udivilo.

"Oggy se vždycky rád přitulil, ale začal se tulit agresivněji než obvykle, což bylo zvláštní. Zkusila jsem ho nasměrovat někam jinam, ale on se prostě nedal. Vypadal odhodlaně a ujišťoval se, že leží v blízkosti mého levého ňadra," popsala majitelka Kate King-Scribbinsová chování kocoura pro Caters News.

Žena přemýšlela nad tím, co stojí za změnou, která se u Oggyho projevovala. Jednou ráno se probudila kvůli bolesti vystřelující do hrudníku. Reagovala poměrně rychle a zkusila si prohmatat oblast prsou, kde objevila citelnou bulku. Neváhala a vydala se k lékaři, aby zjistila, co se s ní děje. Ti po několika vyšetřeních zjistili, že Kate má rakovinu prsu ve 3. stádiu a je nutné začít okamžitě s léčbou, jak uvedl New York Post.

"Teprve, když jsem ucítila tu bulku a uslyšela děsivou diagnózu, uvědomila jsem si, co se mi Oggy pokoušel celou tu dobu říct. Ohlížím se zpátky k jeho změně chování před diagnózou rakoviny prsu a opravdu věřím, že se mě snažil upozornit na nebezpečí, které v mém těle roste. Kdybych si jen uvědomila, co se mi snažil říct," řekla 35letá Američanka, která podstoupila chemoterapii, ozařování a kvůli vzácné genetické vadě jí lékaři museli odstranit žaludek.

Kate s manželem Andym (37) tvoří domácnost společně s Oggym, další kočkou a dvěma psy. Je si vědomá toho, že rakovina je záludná nemoc, nad kterou člověk nemá jen tak vyhráno. "Nemohu říct, že bych byla na »druhé straně« nemoci. Všichni pacienti s rakovinou ví, že účinky probíhající léčby a kontroly jsou nekonečné. Nemůžu si pomoct, ale pořád přemýšlím nad tím, jestli bych onemocněla, kdybych reagovala na Oggyho chování a poslouchala ho včas. Kéž by domácí mazlíčci dokázali mluvit," dodala Kate King-Scribbinsová. Od doby léčby a odstranění bulky z prsu se kocour Oggy přestal chovat divně a už nevěnuje pozornost hrudníku své majitelky. Jeho chování se zklidnilo a vrátilo zase k normálu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.