Komplikace a boj o život. Po dvou operacích srdce ztratil zpěvák Dalibor Janda paměť

Zpěvák Dalibor Janda
Zpěvák Dalibor Janda
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 1. 2021

Proslavily ho hity Žít jako kaskadér, Kde jsi či Hurikán. Do srdcí fanynek se zapsal jako zpěvák s typickým sípavým hlasem. Dalibora Jandu (67) postihla před týdnem srdeční příhoda, po které podstoupil dva operační zákroky. K tomu se přidala další zdravotní komplikace, a to ztráta paměti. "Slyšela jsem, že to covid není. Přeji mu hlavně brzké uzdravení," sdělila pro ŽivotvČesku.cz Kateřina Brožová (52) v době, kdy lékaři bojovali o zpěvákův život.

V současnosti je stav zpěváka dobrý. Je stabilizovaný. "Je to pro mě nevídaná zpráva. Přeji mu co nejrychlejší uzdravení. Je to moje generace, i když je o kousek mladší. Je to jeden ze zpěváků, které mám rád," popřál do nemocnice kolegovi a kamarádovi skrze ŽivotvČesku.cz hudební boss František Janeček.

Podle Blesku zpěvák přišel o paměť. "S Daliborem jsem mluvil a je z toho, co se stalo, dost otřesený. Navíc vůbec neví, co se stalo. Na nic si nepamatuje,“ uvedl pro portál zpěvákův blízký kamarád.

Dcera Jiřina Jandová (32) má konečně důvod být více optimističtější. Chvíle, kdy byl její otec na tom vůbec nejhůře, byly pro ni nepopsatelné a těžké.

"Jsem šťastná, že mohu být konečně trochu optimističtější a že jsem s tátou mluvila. Cítí se líp a všechny moc pozdravuje. Je po operacích a vypadá to velmi nadějně,“ uvedla dcera pro televizní pořad Život ve hvězdách.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.