Končí mi karanténa, říká Rey Koranteng. Popsal průběh covidu, bolest jako při popálené kůži

Moderátor Rey Koranteng
Moderátor Rey Koranteng
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 3. 2021

Moderátor televize Nova Rey Koranteng (46) překonal onemocnění covid-19. Televizní diváky a fanoušky varoval, ať na sebe dávají pozor, protože nejde o nic, co by člověk překonával lehce. "Měl jsem horečku, bolela mě záda a kůže na zádech mě připadala, jako když ji má člověk popálenou," popsal moderátor pro ŽivotvČesku.cz průběh choroby, která si v Česku vyžádala už přes 21 tisíc životů.

Moderátor svůj průběh hodnotí jako středně těžký. "Teď už jsem v pohodě, ale je to zvláštní nemoc. Neměl jsem problémy s dýcháním, měl jsem horečku, bolela mě záda a kůže na zádech mně připadala, jako když ji má člověk popálenou, což trvalo asi tři dny. Unavený jsem byl z principu toho, že jsem měl horečku téměř 39 stupňů Cesia, když jsem se ale z toho dostal, tak to opadlo," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz televizní parťák Lucie Borhyové (42).

"Dnes (sobota) mi končí karanténa. V začátku nemoci jsem volal svému lékaři, který mi naordinoval léky a celkově mě uklidnil. To mi po psychické stránce hodně pomohlo. Nejhorší den pro mě byl asi před tím, než mě testovali, kdy mi bylo opravdu špatně a nevěděl jsem o co jde, protože jsem neztratil chuť ani čich," dodal pro ŽivotvČesku.cz charismatický moderátor s tím, že si aktuálně umí představit, že lidé s těžkým průběhem na tom jsou skutečně velmi špatně.

Rey Koranteng je rád, že z nejhoršího je venku, každopádně dále varuje ostatní, aby se všemi možnými způsoby chránili a respektovali vládní opatření.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.