Konec lásky Ondřeje a Taťány Gregor Brzobohatých v době Vánoc. Psycholog Jeroným Klimeš popsal, co je na tom nejhorší

Manželé Taťána a Ondřej Gregor Brzobohatí
Manželé Taťána a Ondřej Gregor Brzobohatí
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 12. 2021

Byli považováni za jeden z nejkrásnějších párů českého showbyznysu, ale tomu je konec. Manželé Taťána (33) a Ondřej Gregor Brzobohatí (38) se před pěti lety brali v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na pražském Strahově, nyní však žijí odděleně. Jejich rozchod mnohé zaskočil. O to více, že podle psychologa Jeronýma Klimeše (54) přišel v nejhorším možném období. "Musí se zvládnout Štědrý den, který bývá nejtěžší. K navázání nového plnohodnotného vztahu je pak vhodné rok nebo dva počkat," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Redakce ŽivotvČesku.cz kontaktovala Brzobohatého i jeho manželku, k rozchodu se však nevyjádřili. O rozpadu manželství nechtěla mluvit ani Ondřejova matka Hana Gregorová, redakci ŽivotvČesku.cz položila telefon. Podle uznávaného psychologa Jeronýma Klimeše bývají krachy vztahů před svátky o dost bolestivější, protože smutek a pocity samoty doléhají na člověka dvojnásobně.

"Vánoce jsou vždycky svátky rodiny, čili je velmi zesílené to pouto. Vždy radím, že pokud přijdou vánoční svátky a pár má na krku rozchod nebo rozvod, aby hlavně v žádném případě ani jeden z nich nebyl na Štědrý večer doma sám. Člověk bude mít v hlavě bývalého partnera nebo partnerku a od samého rána až do večera na něho, ji a jeho či její rodinu bude stejně myslet. Bude to pro něj skutečně šílené a psychicky náročné. Vždycky v takovém případě říkám, aby se daná osoba přemístila například k rodičům, k sourozencům nebo třeba k někomu blízkému či k sousedovi… zkrátka to oslavit s někým, komu uděláme radost, že jsme s ním. Aby se přežil šílený Štědrý den, který bývá nejhorší. Dobré je mít plány také na Silvestra. Ale po rozchodu v době před svátky je potřeba si dát obzvláště pozor při silvestrovských oslavách, aby se člověk vyhnul nějakým excesům v podobě opití se do němoty a podobně," vyjádřil svůj odborný pohled na věc psycholog Jeroným Klimeš pro ŽivotvČesku.cz.

Existuje časové období, které je vhodné po krachu dlouhodobého vztahu zachovat, aby se člověk dokázal vyrovnat s rozchodem a »nastavil se« správně pro zdravý nový vztah s někým jiným. Jednoduše dokázal zapomenout a nenesl si do nové lásky staré vzpomínky.

"Vždy se doporučuje to samé, co při úmrtí partnera. Tedy roční »vdovská« doba, než člověk »vychladne«, protože vztahy začínající dříve než do roka, to jsou »převozníci«. Někdy z nich může vzniknout trvalý vztah, ale většinou ne. Lze je považovat za vztahy na nějaké přežití a stejně tak se to dá dokázat statisticky, po dlouhých vztazích přichází tyto krátkodobé. Kdo vydrží být po rozchodu alespoň rok sám, tak to považuji za rozumnější. I když jsou tací, kteří to nezvládnou, jim to zkrátka musíme tolerovat, nejsou schopni být sami. Kompletní vzpamatování se z vážného vztahu a rozchodu se určuje na pět let, ale myslím si, že po roce nebo spíše po dvou už lidé dokážou navázat plnohodnotný vztah," uzavřel renomovaný odborník pro ŽivotvČesku.cz a na závěr dodal: "Ženy to dělají většinou tak, že dokud nejsou schopné se zamilovat, s nikým vztah nenavazují. Muži si často najdou »souložnici«, třeba ji mají rádi, ale neumí ji milovat."

Miss World 2006 Taťána Gregor Brzobohatá (za svobodna Kuchařová) a její manžel a hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý spolu žili ve vztahu tři roky a 30. června 2016 se vzali při obřadu, který proběhl ve Strahovském klášteře v hlavním městě. Následně se všichni hosté přemístili na farmu, která se nachází za Prahou. Pro ženicha to byla již druhá svatba, poprvé si řekl své »ano« v roce 2008 s PR manažerkou a produkční Johanou Indrákovou (41), manželství jim vydrželo pět let.

Přes přísně utajovaný obřad se podařilo médiím získat fotografie a některé informace unikly na veřejnost. Ani to však jejich den D nezkazilo a tehdejší novomanželé si jej užili. Během nedávné módní přehlídky se ovšem Taťána Gregor Brzobohatá podle informací deníku Blesk prořekla a mistrovi společenské etikety a bývalému mluvčímu prezidenta Václava Havla (†75) Ladislavu Špačkovi (72) poskytla nečekaný komentář. Poukázal totiž na to, že chyběl na její svatbě a jedna z nejúspěšnějších českých modelek údajně reagovala následovně: "Tu příští stihneš." Paparazzi Blesku pak Ondřeje Brzobohatého zachytili na fotkách během večerní schůzky s třicetiletou tanečnicí Zuzanou Pilnou. Dvojice se držela za ruce, objímala a došlo i na polibky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.