Konec na Hradě. Prezident Miloš Zeman mě dokázal i rozplakat, přiznala Alex Mynářová

Alex Mynářová odsoudila výrok exposlance Škárky
Alex Mynářová odsoudila výrok exposlance Škárky
Foto: nextfoto.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 1. 2021

Manželka hradního kancléře Vratislava Mynáře (53) ukončila své působení na Pražském hradě. Alex Mynářová (37) se chce znovu naplno věnovat novinářské profesi a považuje za korektní, aby nepokračovala ve spolupráci s Hradem. "Prezident mě uměl rozbrečet i rozesmát," přiznala Alex Mynářová pro ŽivotvČesku.cz.

Krásná manželka kontroverzního kancléře se stahuje z Pražského hradu. Přišlo by jí totiž neprofesionální na Hradě dál pracovat, když se vrací naplno k novinářské profesi. "V prosinci jsem zahájila (staro)novou profesní etapu v Českém rozhlase. Nepovažuji proto za vhodné pracovat - byť bez nároku na honorář - pro úřad hlavy státu. Velmi ráda na sebe dobrovolně uplatním ta nejpřísnější měřítka," uvedla Alex Mynářová ve veřejném prohlášení.

Pro Kancelář prezidenta republiky natočila desítky reportáží a rozhovorů. Manželka Vratislava Mynáře (53) přiznala, že práce na Hradě jí mnohé dala.

"Nejlepší okamžik pro mě byl, když jsem měla možnost ve spolupráci s archiváři Kanceláře prezidenta republiky zpracovat reportáž o nacistické okupaci. Ta se Pražského hradu citelně dotkla. Brala jsem to jako velmi zodpovědnou, ale i strhující příležitost připomenout tuto smutnou epizodu československých dějin," řekla Alex Mynářová pro ŽivotvČesku.cz.

Alexandra Mynářová rozená Nosková se za hradního kancléře provdala v únoru 2015. Svatba proběhla v Osvětimanech, kde Vratislav Mynář žije a podniká. Manželé spolu vychovávají také dva syny - Vratislava a Viktora.

"Nejsložitější pro mě byly situace, kdy jsem jako moderátorka několikrát stála na pódiu po boku prezidenta republiky Miloše Zemana. Nikdy jsem netušila, co řekne. Jednou mě dokonce rozbrečel, jindy rozesmál," přiznala pro ŽivotvČesku.cz Alex Mynářová s tím, že práce v těsné blízkosti prezidenta může přinášet řadu emočně vypjatých situací.

Manželka hradního kancléře si v tuto chvíli nejvíce přeje, aby její rodina zůstala zdravá a koronavirová krize došla ke svému konci. "Momentálně se nejvíce těším na konec pandemie koronaviru. Ráda bych, aby se zase začalo všem dařit a všichni se z té ztráty co nejrychleji postavili zpátky na nohy. Ať už je to za námi," dodala Alex Mynářová pro ŽivotvČesku.cz.

Vedoucí kanceláře prezidenta Vratislav Mynář (54) uvedl, že jediným, kdo ho může odvolat, ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu