Konec přátelství s Milošem Zemanem. Zpěvák Daniel Hůlka vrátil vyznamenání. Zaslal jsem ho poštou, řekl

Daniel Hůlka ukončil přátelství s Milošem Zemanem
Daniel Hůlka ukončil přátelství s Milošem Zemanem
Foto: Petr Hloušek / Právo / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 11. 2020

Jedno velké přátelství definitivně skončilo. Zpěvák Daniel Hůlka (52) vrátil prezidentu Miloši Zemanovi (76) státní vyznamenání, které od něj získal před čtyřmi lety. Učinil tak, jak avizoval, i když původně plánoval Medaili Za zásluhy předat Zemanovi osobně. Hůlka tak vyznamenání ve středu odnesl na poštu a zaslal jej na Pražský hrad, informoval o tom na sociální síti.

I když Hůlka chtěl vrátit vyznamenání osobně, hradní kancléř Vratislav Mynář zpěváka upozornil, že od něj vyznamenání nikdo nepřevezme. Pro ŽivotvČesku.cz to uvedl i mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. "Pane prezident určitě nic přijímat nebude. Od toho jsou úředníci," upřesnil mluvčí.

Sám Hůlka potvrdil, že nejlepší způsob vrácení je zaslat ho poštou. "Prostřednictvím Kanceláře prezident republiky mi bylo sděleno, že nemají zájem přijmout ode mě vyznamenání osobně. Kancléř Vratislav Mynář mě telefonicky informoval, že vyznamenání ode mě nikdo nepřevezme a požádal mě, abych ho zaslal poštou. Ve středu 11. 11. 2020 jsem tak tedy učinil," uvedl Hůlka v úvodu svého sdělení.

Milí přátelé, chtěl bych vás informovat o tom, jakým způsobem a kdy jsem vrátil státní vyznamenání. Prostřednictvím...

Zveřejnil(a) Daniel Hůlka - Oficiální dne Sobota 14. listopadu 2020

Zpěváka a prezidenta pojilo letité přátelství. Ovšem než se dostali do slovní šarvátky. Svůj záměr vrátit vyznamenání oznámil Hůlka 13. října. Po zpěvákově kritice vládních opatření proti koronaviru totiž prezident v rozhovoru pro MF DNES o Hůlkovi prohlásil, že by se měl zklidnit. Hůlka mu pak vzkázal, že ho prezident zklamal a že jejich přátelství se ocitlo na bodu mrazu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.