Konečně se dočkala. Zuzana Bubílková ukázala na snímku své první vnouče a syna, který ve vaně a bez trička dojme řadu žen

Moderátorka Zuzana Bubílková
Moderátorka Zuzana Bubílková
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 11. 2021

Moderátorka Zuzana Bubílková (69) se konečně dočkala. Nedávno se jí narodilo první vnouče, na které se moc těšila. S chlapečkem se zatím viděla kvůli koronavirovým opatřením jen přes webkameru, rodina jejího syna totiž žije v USA, ale na osobní setkání se již těší. "V létě tam pojedu na měsíc nebo na dva," svěřila se pro ŽivotvČesku.cz Zuzana Bubílková se svými plány.

Vnouček, který se narodil v srpnu, je sice její první vnouče, úplná premiéra jako pro babičku to však pro Zuzanu Bubílkovou (69) není. "Synova přítelkyně má ještě z prvního manželství dceru a já se s ní znám, ona má vztah k ručním pracím, takže ke mně docela přilnula, což je hezké. A v létě se narodil vnuk, teď bude mít tři měsíce, a ten je rozkošný," vylíčila pro ŽivotvČesku.cz Zuzana Bubílková, kterou si lidé před lety oblíbili jako moderátorku či komentátorku pořadů charakteristických politickou satirou. Připravovala je společně s Miloslavem Šimkem (†64).

Vzhledem k tomu, že její syn Tomáš žije s rodinou v USA, kde i vystudoval vysokou školu, bohužel moderátorka vnuka ještě neviděla naživo. "Zatím si jen posíláme videa. V létě jsem do Ameriky nejela, protože snacha rodila, a protože já toho v kuchyni moc nenachodím, tak aby mě ona chudák ještě měla na starosti, to jsem nechtěla. Později už to nešlo, protože byla karanténa a lety byly zastaveny, takže já jsem tam vlastně už dva roky nebyla. Takže jsme se dohodli, že v létě bych přijela třeba na měsíc nebo na dva, doufám, že to už vyjde a už se moc těším," uvedla moderátorka a publicistka narozená v tehdejším Gottawldově (Zlín), která se s rodiči později přestěhovala do Martina na Slovensku. To je také důvod, proč je v jejím mluveném projevu znát slovenský přízvuk.

Do Ameriky se syn Zuzany Bubílkové dostal v devadesátých letech díky sportu, hrál tehdy na vysoké úrovni tenis. "On byl tehdy tak úspěšný, že mu sport dokonce financoval velkou část studia. Tenkrát jsem o něj měla strach, protože se samozřejmě říkalo, jak v Americe jsou to samé drogy a tak, ale syn byl tak cílevědomý, že ho tyhle věci nechávaly chladným. Dodneška například nevykouřil ani jednu cigaretu," pochlubila se pro ŽivotvČesku.cz hrdá matka, nově babička.

Dnes už se málo ví, že Zuzana Bubílková po svatbě přijala příjmení Bohunovská. Počátkem 80. let se jí narodil zmíněný syn Tomáš a v roce 1982 její manžel emigroval, následkem čehož přišla o místo v Československém rozhlasu a byla vyšetřována StB. Ve stejné době čekala druhé dítě, o které přišla. I možná kvůli tomu ji k synovi poutá násobně větší láska, kterou dala i do jeho výchovy. Po rozvodu, který se táhl několik let, se vrátila ke svému rodnému příjmení.

"Můj syn vyrůstal tak, že jsme se o něho s mou matkou střídaly, ona byla učitelka hudby, takže na něj měla docela čas, brala si ho odpoledne, nebo jsem ho já brala do práce, protože on nechtěl být ve školce ani v jeslích. A tím, že měl deficit tatínka, který v osmdesátých letech emigroval do Ameriky, tak jsem k němu přistupovala kamarádsky, on navíc hrozně chtěl být dospělý. Já jsem ho třeba nikdy nezbila, vždycky jsem se mu všechno snažila vysvětlit a získat jeho důvěru, takže on se mi pak svěřoval s takovými věcmi, že jsem se až divila. Moje matka byla jako učitelka přísná, ta mu víc nadávala třeba za známky. Vzpomínám si, že jednou mu na něco chtěla vyčinit a on jí řekl, že jestli mu chce dát facku, ať si přinese žebřík. Babka byla totiž malá a on zrovna dost vyrostl," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz moderátorka, která v posledních měsících hodně času tráví po boku kamaráda a kolegy Jiřího Krampola (83).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.