Reklama:

Konečně v suchu: Matěj Stropnický s partnerem mají na zámku v Osečanech novou střechu. Na kameru ukázali bydlení za miliony

Autor: ŽivotvČesku | Zámek v Osečanech
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 9. 2021

Novinář a politik Matěj Stropnický (38) a jeho přítel herec Daniel Krejčík (27) mohou v klidu čekat na příchod zimy, protože stihli svému zámku v Osečanech na Benešovsku zařídit novou střechu. "Padlo na ní 20 tisíc tašek bobrovek a zhruba půl kilometru okapních rour," řekl Matěj Stropnický pro ŽivotvČesku.cz a popsal, jak se povedlo získat částku, která se nakonec vyšplhala do výše 8,2 milionu korun.

Reklama:

"Od ledna kromě víkendů na střeše pracovalo deset i dvacet řemeslníků každý den. Jsme rádi, že střechu máme hotovou a máme oba obrovskou radost. Novou střechou jsme zámku prodloužili život nejméně o sto let," popsal pro ŽivotvČesku.cz Matěj Stropnický, který s přítelem Danielem Krejčíkem zámek koupili v roce 2018 za 12 miliónů korun.

Reklama:

"Zastavěná plocha zámku je 600 metrů čtverečních, střecha bývá o třetinu více, přesně metry čtvereční na střeše nevím, ale vím, že na střechu padlo 20 tisíc bobrovek a zhruba půl kilometru okapních rour," uvedl Matěj Stropnický, který jako host kandiduje ve volbách v Praze na kandidátce ČSSD.

"Je to krása, zámek září do celého kraje, návštěvníci jsou nadšení a my máme strašně velkou radost. Hlavní je, že do zámku už nikdy nepoteče," doplnil svého partnera Daniel Krejčík.

Matěj Stropnický pak popsal, jak se rozsáhlou rekonstrukci střechy povedlo zafinancovat. "Měli jsme soutěž, kterou vyhrála společnost Gema Art, vysoutěžili to za 9,1 milionu korun. Pečlivým hlídáním na místě se to podařilo o 950 tisíc zlevnit. Celková částka na konci je 8,2 milionu korun. Dostali jsme příspěvek Středočeského kraje ve výši 5,8 milionu, na nás zbylo 2,5 milionu korun. Něco se nám podařilo vybrat od lidí, něco jsme vydělali prohlídkami, divadelním představením, naším zaměstnáním a ještě milion korun si půjčím," přiznal pro ŽivotvČesku.cz mladý publicista a politik, který si uvědomuje, že rekonstrukce zámku je poslání na celý život, spíše je to práce pro dvě až tři generace.

Velké poděkování patří všem lidem, kteří na zámek přispěli. Matěj Stropnický, který vedle ministryně Jany Maláčová patří k nejvýraznějším tváří napojeným na současnou ČSSD, pozval všechny dárce na bohoslužbu a veselici.

"Víkendové prohlídky máme do konce října, provázíme přímo já a Dan, tak si s námi mohou i lidé popovídat. V neděli 24. října budeme mít velkou akci, chceme udělat společenskou kolaudaci střechy a dalších věcí, které letos dokončíme. Stihneme dokončit obnovu sochařské výzdoby u vstupu do kaple. Bude bohoslužba, přijede biskup Václav Malý, aby požehnal sochám a pak bude lidová veselice s prasetem. Na 24. října chci pozvat všechny lidi, kteří nám přispěli, někdo poslal třeba jen dvě stovky, další třeba pětistovku, každý poslal, co mohl. Tato oslava je i pro ně, budu rád, když se přijedou podívat, na co dali peníze," pozval přes portál ŽivotvČesku.cz veřejnost na osečanský zámek syn herce a diplomata Martina Stropnického (64).

Zámek v Osečanech dostal novou střechu
Zámek v Osečanech dostal novou střechu
Foto: ŽivotvČesku
Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: