Konečně ve společnosti. Vojta Dyk vyvedl osudovou ženu. Promluvila manželka Pavla Trávníčka

Tatiana Dyková s manželem
Tatiana Dyková s manželem
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 5. 2021

Do světa pohádek Boženy Němcové se vypravila při příležitosti otevření výstavy řada známých tváří. Mezi nimi třeba Pavel Trávníček (70) s manželkou Monikou (35) či Vojta Dyk (35) s manželkou Tatianou (42) a další. Pro řadu z pozvaných šlo o první společenskou akci po měsících v lockdownu. "Užili jsme si to náramně. Bylo to příjemné a konečně jsme byli v kontaktu s lidmi," řekla pro ŽivotvČeku.cz manželka legendárního prince z pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Díky tomu, že došlo k rozvolnění, se může obchodní dům Kotva v Praze konečně pochlubit interaktivní expozicí Svět pohádek Boženy Němcové, která dětem i dospělým přiblíží život spisovatelky a její díla v literární, audio i filmové formě. Návštěvníky čeká mimo jiné interaktivní pokojíček zábavy.

Na slavnostní zahájení přišla řada známých tváří jako Ivana Jirešová, Tatiana Dyková s manželem Vojtou Dykem, Marta Jandová, Miroslav Verner, Monika Trávníčková s manželem Pavlem. "Tato akce se připravovala už dříve na podzim. Teď se rozhodlo, že se to oficiálně otevře. Byl to krásný opening. Je potřeba před vstupem být očkovaný, případně se prokázat negativním testem či mít potvrzení o prodělání covidu, tedy stejně jako je to všude, jde o stejné podmínky jako třeba při vstupu do kadeřnictví," řekla pro ŽivotvČesku.cz Monika Trávníčková s tím, že s dalšími účastníky se shodla, že jde o »první« společenskou akci, kdy se lidé mohou potkávat.

Svět pohádek Boženy Němcové se rozkládá na ploše větší než 1000 metrů čtverečních. Návštěvníci na ní uvidí například Babičku v jejím prvním sešitovém vydání nebo repliku stolu, u kterého autorka psala.

Výstava měla otevřít už minulý rok, kdy se slavilo 200 let od narození Boženy Němcové. Kvůli pandemii se ale její zpřístupnění pozdrželo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.