Reklama:

Konzultantka Dagmar Honsová upřesnila, jaké počasí zavládne na Mikulášský víkend. Bude se nadělovat. Vítr a déšť se sněhem

Mikuláš, počasí - Ilustrační snímek
Mikuláš, počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 11. 2021

Držte si klobouky - tak by se dal charakterizovat víkend, který ocení nejen nejmenší, ale i jejich rodiče. Mikulášský víkend klepe na dveře a rozhodně nebude klidný. Naopak, jeho charakter bude větrný. "Nárazy větru se budou i v nižších polohách pohybovat nejčastěji o rychlosti 45 až 65 km/h a snižovat tak budou naši pocitovou teplotu a přinášet další komplikace v dopravě – od vyšších poloh se budou tvořit v kombinaci se sněžením sněhové jazyky," prozradila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová, jaké počasí zavládne o víkendu příštího týdne.

Reklama:

Podzim je už pomalu na ústupu a o slovo se hlásí meteorologická zima. A zatímco zpočátku týdne lze očekávat občasné sněžení nebo sněhové přeháňky také v nížinách, ve druhé polovině týdne se bude hranice sněžení – na přechodech jednotlivých frontálních systémů - výrazně měnit.

"V nížinách, středních a přechodně také ve vyšších polohách bude pršet nebo vypadávat déšť se sněhem. V noci a po ránu se při poklesu teplot vzduchu pod bod mrazu, bude tvořit náledí. Nejvyšší odpolední teploty se budou během příštího týdne pohybovat nejčastěji mezi 2 až 6 °C. Také v neděli, tedy 5. prosince až bude chodit Mikuláš, bude převládat velká oblačnost, v nížinách občas déšť, od středních poloh většinou déšť se sněhem nebo sněžení. Odpolední teploty se zastaví mezi 2 až 6 °C a nárazy větru se budou pohybovat o rychlosti až 65 km/h," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová, s jakou Mikulášskou nadílkou se letos pochlubí počasí.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: