Koronavirus nabírá na neuvěřitelné rychlosti, počet lidí s COVID-19 je rekordní

Koronavirus je respirační onemocnění.
Koronavirus je respirační onemocnění.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 6. 2020

Pandemie COVID-19 sice na chvíli zpomalila, zejména v Evropě, ale celosvětově opět zrychluje, uvedla v pátek Světová zdravotnická organizace (WHO). Ve čtvrtek se nákaza COVIDEM-19 potvrdila u 150 000 lidí. Jde o dosavadní denní maximum od samého počátku výskytu nového nového typu koronaviru.

Svět je v nové a nebezpečné fázi, bylo to nejvíc za jeden den,“ varoval v pátek v Ženevě generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Skoro polovina nakažených byla ve Spojených státech.

V USA stoupl ve čtvrtek počet nových případů mezitýdenně o 15 procent. Počet pozitivních případů dosáhl 1,2 milionu, více než 118 000 lidí nemoci podlehlo.

Mnoho lidí má pochopitelně dost toho být doma. Země pochopitelně touží otevřít své společnosti a ekonomiky, ale virus se pořád šíří rychle, je pořád smrtelný a většina lidí se jím stále může nakazit,“ upřesnil Ghebreyesus a dodal: „Zatím není žádná vakcína proti žádnému koronaviru.“

Nošení roušek a hygiena

Generální ředitel WHO nabádá lidi k hygienickým zvyklostem a dodržování bezpečného odstupu. A zároveň nutnosti používat roušky, které jsou klíčové v boji s onemocněním.

Podle Univerzity Johnse Hopkinse je na Zemi už více než 8,5 milionu potvrzených případů, přičemž zemřelo skoro 455 tisíc nakažených.

V Česku byl ve čtvrtek zaznamenán rovněž vysoký počet nakažených. Šlo o 118 lidí, což je po dvou měsících nejvyšší číslo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.