Koupací sezona Moniku Binias příliš netrápí. Nemusí. Ukázala svou i manželovu postavu jen v plavkách. A prozradila zaručený recept na hubnutí

Monika Binias s manželem Petrem
Monika Binias s manželem Petrem
Foto: Se svolením Moniky Binias
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 5. 2022

Influencerka a koučka pro vztahy a zdravý životní styl Monika Binias (49) se netají tím, že v minulosti výrazně zhubla a vypadá dnes jako zcela nový člověk. Protože s postupujícím oteplováním všichni postupně odkládají svršky a trápí se se svou figurou, prozradila Monika Binias pro ŽivotvČesku.cz pár zaručených rad, jak si udržet pěknou postavu bez velké námahy. "Do té čtyřicítky to ještě jde, potom tomu člověk už musí věnovat mnohem více péče," myslí si Monika.


Monika Binias (49) se proslavila ještě pod jménem Štiková v televizní reality show Štiky. Tehdy byla ještě provdaná za Michala Štiku (50), otce svých dvou dcer Ornelly Koktové (29) a Charlotte Štikové (25), se kterými má poměrně komplikované vztahy. Tehdy její postava měla poměrně dost nedostatků a Monika sama nebyla spokojená v manželství, které se posléze rozpadlo.

Dnes žije zcela jinak - vdala se za mladšího hokejistu Petra Biniase (25), odstěhovala se do Německa, zbavila se přebytečných kilogramů a začala se věnovat lifestylovému koučinku. V této činnosti se našla, a tak prozradila několik cenných rad i redakci ŽivotvČesku.cz.

"Já sama nijak neřeším plavkovou sezonu, protože bych chtěla vypadat dobře po celý rok, nejen v plavkách, ale i oblečená. Musím říct, že teď po čtyřicítce už dá větší práci se udržet v kondici, ale pokud člověk buď není nemocný, nebo nemá vysloveně genetické dispozice k obezitě, většinou to zvládne, pokud má vůli. Nejdůležitější pro mě osobně byl jednoznačně jídelníček," uvedla Monika Binias pro ŽivotvČesku.cz, která šla skutečně do sebe a začala se stravovat zdravě.

"Ačkoli některé ženy jí třeba jen dvakrát denně a hubnou, mně osobně se to neosvědčilo. Potřebuji jíst pravidelně a klidně šestkrát denně. Hodně záleží na tom, aby člověk poslouchal své tělo a všímal si, co mu dělá dobře. Také je dobré se nad tím zamyslet a místo toho, aby člověk stál deset minut ve frontě na fastfood, doma těch deset minut obětoval na to, že si připraví zdravou svačinu sám," míní influencerka a pro ŽivotvČesku.cz prozradila, že si potrpí především na lehká a zeleninová jídla.

Sama nedá dopustit na čerstvou zeleninu, cottage sýr, syrečky nebo lehké těstovinové pokrmy. Vyhýbá se naopak slazeným nápojům a pije čistou vodu, kterou si případně dochutí mátou nebo čerstvým ovocem. Velmi také doporučuje vyhnout se pečivu či se poohlédnout po jeho nízkosacharidových variantách.

I když je to možná překvapivé, za pěknou postavou Moniky Binias rozhodně nestojí sport. "Většinou mám tolik práce, pohybu kolem domu a psa, že už v podstatě sportovat nepotřebuji. Kromě toho nemám ráda fitness centra. S manželem ale rádi provozujeme turistiku, máme rádi třeba paddleboard a podobně," dodala pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nejdůležitější jí připadá přirozený pohyb, který člověk během dne provozuje tak nějak mimoděk.


Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.