Kousek od místa, kde zmizel patnáctiletý Tomáš, bylo v řece nalezeno tělo. Vyjádřil se mluvčí policie

Policie ČR
Ilustrační snímek – Tomáš P.
Foto: Policie ČR
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 4. 5. 2021

Po 15. hodině začali policisté zasahovat u řeky Svratky poté, co jim byl na tísňové lince oznámen nález těla na její hladině. Zásah se odehrával v městské části Brno-Jundrov, jen kousek od místa, kde před několika týdny zmizel pohřešovaný Tomáš Pospíšil (15). "Nyní provádíme identifikaci nalezeného těla," řekl pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Petr Vala.

V úterý odpoledne došlo k nálezu těla na hladině řeky Svratky. Nálezce na místo okamžitě přivolal policii, potápečům se následně podařilo tělo z řeky vytáhnout. Totožnost utonulého zatím není známá.

"Krátce před 15. hodinou jsme přijali na tísňovou linku 158 oznámení o plovoucím těle na hladině řeky Svratky poblíž ulice Veslařská. Asi hodinu po oznámení se policejním potápěčům podařilo tělo dostat na břeh. Nyní provádíme identifikaci nalezeného těla," uvedl pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Petr Vala.

Smutná událost zasáhla rodinu uznávaného epidemiologa a odborníka na cestovní medicínu Rastislava Maďara (48), který se musel místo přijímání gratulací k narozeninám smířit s odchodem jednoho z blízkých členů rodiny. Podle jeho vyjádření zemřela jeho tchýně důsledkem onemocnění covid-19. "Pouhý rok po své mamince. S námi tady ale budeš dál. Covid změnil Tvoje plíce na něco, přes co už nešlo dýchat," vyjádřil slova smutku a bolesti na svém oficiálním účtu.

V městské částí pro Brno-Jundrov, kde bylo tělo v řece nalezeno, před třemi týdny zmizel patnáctiletý Tomáš Pospíšil. Rozsáhlé pátrací akce ze strany policistů ani rodinných příslušníků a přátel ale zatím nikam nevedly.

Tenistka Lucie Šafářová (34) se na sociální síti pochlubila dojemným snímkem své rodiny, k...

Tomáš Pospíšil zmizel ve středu 14. dubna a od té doby jako by se po něm slehla zem. Policie při pátrání i částečně snížila hladinu řeky Svratky, žádné nové stopy to ale nepřineslo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu