Královna Alžběta II. vlastnila rozsáhlou kolekci šperků, přičemž jen korunek bylo asi 50. Odborník řekl, kdo je nejpravděpodobněji zdědí

Královna Alžběta II.
Královna Alžběta II.
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 9. 2022

Británie truchlí po úmrtí královny Alžběty II., která zemřela ve čtvrtek ve věku 96 let po sedmi desetiletích na trůnu. Už nyní je velkým tématem, kdo zdědí její obsáhlou kolekci šperků, z nichž více než 50 kusů tvoří korunky. Znalec britské královské rodiny Josh Rom deníku The Post řekl, komu pravděpodobně připadnou.

Dozvuky čtvrteční zprávy o úmrtí královny Alžběty II. jsou dodnes patrné především ve Velké Británii. Tam lidé truchlí po zesnulé panovnici, ale také mají mnoho dotazů ohledně budoucnosti. Mezi ně patří i otázka, komu připadne velká kolekce královských šperků, kterou měla královna ve vlastnictví. Zřejmě půjdou na dvě strany.

Mezi šperky, které patřily přímo královně, ať už je buď dostala darem, nebo si je sama zakoupila, spadá i zhruba padesát korunek. O ty se podělí dvě ženy. Jedna z nich především proto, že je manželkou krále Karla III., a tudíž bude mít výsadu je jako královna manželka nosit.

"Je pravděpodobné, že královna chtěla své šperky předat svým milovaným. Část její kolekce připadne jejímu synovi, potažmo i jeho manželce Camille. Pak také část dostane Kate," řekl expert na britskou královskou rodinu Josh Rom v rozhovoru pro deník The Post.

Královna Alžběta II. se už za svého života o svou kolekci šperků s blízkými ráda podělila, obzvláště právě o korunky. Kate Middletonová měla jednu z nich například i na své svatbě s princem Williamem. Pro tuto příležitost jí královna půjčila korunku od luxusní značky Cartier, která je poseta téměř tisícovkou diamantů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.