Krása Naomi Campbellové stále bere dech. Modelka popsala, co dělá pro to, aby v 52 letech vypadala skvěle

Naomi Campbellová
Naomi Campbellová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2022

Brzy tomu bude už 40 let, co začala s modelingem, přesto je stále krásná. Topmodelka Naomi Campbellová (52) musela jako žena tmavé pleti o své místo na mole doslova bojovat, ale vyplatilo se a dnes patří mezi legendy ve svém oboru. Jak řekla módnímu magazínu Essence, aby vyvrátila letité spekulace, nikdy navíc nebyla z těch modelek, které by kvůli práci hladověly.

Módní ikona 90. let. Tak by se dala v krátkosti popsat modelka Naomi Campbellová, která dnes platí za legendu ve svém oboru především proto, že byla první černošskou modelkou, která výrazně prorazila. Nyní je hvězdou světového formátu a může říct, že prošlapala cestičku ke kariéře v modelingu dalším dívkám tmavé pleti.

Naomi Campbellové bylo teprve 15 let, když s modelingem začala. V 90. letech pak už byla tváří mnoha módních domů a dnes dokazuje, že ani věk není v tomto oboru překážkou. V 52 letech se totiž stále prochází po molech a fotí pro mnoho značek. A žádné nezdravé praktiky nemají v jejím životě místo.

"Nevěřím v sílu hladovění a nikdy jsem v ní nevěřila. Když dobře jím, jsem mnohem produktivnější. Mám ráda jógu a pilates, většinu svých dní stíhám cvičit obojí," popsala Naomi Campbellová svůj princip ohledně jídla a cvičení, díky kterému i jako padesátnice a matka vypadá skvěle, jak ji cituje dámský magazín Essence.

Legendární modelka je známou vyznavačkou zdravého životního stylu, nebylo tomu tak ale vždy. Ve světě celebrit bylo poslední desetiletí 20. století velmi divoké a večírky byly prakticky na denním pořádku. Nespoutané párty nicméně už v životě modelingové hvězdy nemají místo, v 50 letech se stala matkou a zodpovědně se o sebe stará, aby tu pro dceru byla co možná nejdéle.

"Svá rána začínám teplou vodou s citronem, piju hodně zeleninových šťáv a miluji saláty. K těm si dávám například kvalitní hovězí steaky nebo ryby. Kouřit jsem přestala už dávno. Bylo zajímavé, že jsem se přesvědčila o tom, co mi všichni říkali, že přestat kouřit je těžší než přestat pít," dodala Naomi Campbellová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.