Krása Prahy zachycená objektivem. Takhle pracuje uznávaný Pražský fotograf

Jiří Píša je velmi talentovaný fotograf.
Jiří Píša je velmi talentovaný fotograf.
Foto: Archiv Jiřího Píši
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 9. 2020

Patří k nejúspěšnějším a nejrespektovanějším českým fotografům v Česku. Svůj talent dává na obdiv lidem, kteří milují krásu Prahy. Řeč je o Jiřím Píšovi, známém také pod pseudonymem Pražský fotograf. Svým pohledem vidí Prahu tak trochu z jiného úhlu než ostatní a její krásy dokáže zachytit objektivem fotoaparátu. O nezaměnitelné atmosféře české metropole a jejího osobitého kouzla se můžete přesvědčit na Jiřího fotografiích, které jsou jedním slovem dechberoucí.

Jiří nádhernou Prahu zkrátka miluje. Je ochoten vstávat v časných hodinách, aby zachytil opravdu skvostné momenty. Nejde jen o malebná zákoutí historického centra, uličky na Kampě, věže budov nebo Karlův most. Hledá místa, aby mohl fotit to, čeho si běžně lidé nevšimnou...

Vyrůstal jsem na Foglarovkách, takže jsem k pražským uličkám přilnul už jako malý kluk. Když jsem se potom do Prahy po střední škole přestěhoval, začal jsem město objevovat i z jiných úhlů,“ popsal fotograf pro ŽivotvČesku.cz, který nemá v našich končinách konkurenci.

Jiří pravidelně zásobuje fanoušky nádhernými snímky. Nejlepší z nich najdete v galerii.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.