Krátký život Johna ze Zelené míle. Michael Clarke Duncan začínal jako vyhazovač, podlehl infarktu

Michael Clarke Duncan si zahrál ve filmu Zelená míle
Michael Clarke Duncan si zahrál ve filmu Zelená míle
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 12. 2020

Každý, kdo viděl film Zelená míle, si zamiloval jeho hrdinu Johna Coffeyho. Toho hrál téměř dvoumetrový něžný obr Michael Clarke Duncan a jeho výkon dokázal dohnat k slzám i největší cyniky. Sympatický herec mohl i nadále těšit publikum svým talentem, kdyby ho v roce 2012 nezabil infarkt.

Michael Clarke Duncan byl jednou z nejnepřehlédnutelnějších tváří v televizním průmyslu. S výškou 196 centimetrů, obrovskými bicepsy a hlasem, který jakýmsi zázrakem dokázal budit strach i pocit klidu, se Hollywoodem protloukal kupodivu obtížně, měl jen jednu zásadní roli.

Svou velikost Duncan zprvu velmi dobře uplatnil při svém prvním povolání, začínal jako vyhazovač v klubech a později se z něj stal bodyguard. Svou práci miloval a vzdal se jí proto, že ho zdrtila vražda jeho posledního klienta. Tím byl americký rapper The Notorious B.I.G.

Změna povolání

Když se Michael přestal živit jako bodyguard, začal se naplno věnovat své herecké cestě. Zpočátku získával jen malé role ve filmech a seriálech, z nichž se většina ani nedostala k českému divákovi.

Velkého průlomu a v podstatě i jen patnácti minut slávy se Michael dočkal, když získal roli Johna v kultovním dramatu Zelená míle. Za svůj výkon si vysloužil i nominaci na cenu Oscar, to ale bylo poprvé a naposledy.

Obdobně velkého úspěchu se Duncan už nikdy nedočkal ani přesto, že ze sebe i v dalších filmech vydával vše.

Smrt

Život něžného obra ukončil nečekaný zásah osudu. Bylo mu 54 let, když v červenci 2012 dostal infarkt. V nemocnici pak byl bezmála dva měsíce, svůj boj bohužel nakonec 3. září prohrál. Smutnou novinu musela veřejnosti oznámit jeho snoubenka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.