Kristýna Plíšková čeká miminko. K tenisu se už nevrátí, zatipoval si legendární fotbalista a přidal morální apel pro budoucího tatínka

(Zleva) Karolína Plíšková, Michal Hrdlička, Kristýna Plíšková a budoucí tatínek Dávid Hancko
(Zleva) Karolína Plíšková, Michal Hrdlička, Kristýna Plíšková a budoucí tatínek Dávid Hancko
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 12. 2021

Jsou spolu více než rok a řekli si, že nemá smysl odkládat založení rodiny. Tenistka Kristýna Plíšková (29) a slovenský fotbalista Dávid Hancko (23) oznámili, že příští Vánoce už budou slavit ve třech. "Hned mě napadlo, že jsme přišli o super tenistku. Na kurty se už nevrátí. Ale oběma hlavně gratuluji," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz s širokým úsměvem legendární fotbalista Ladislav Vízek (66).

Říká se, že rodina mladé fotbalisty zklidní a chodí spát před půlnocí. Ale také se říká, že pro tenisové maminky je návrat na kurty složitou až neřešitelnou výzvou. Je tak možné, že Kristýna Plíšková nejen že oznámila své těhotenství, ale také v podstatě ukončila profesionální kariéru.

Zamilovaný pár, který už v létě naznačil, že miminko je v plánu, potvrdil radostnou zvěst prostřednictvím Instagramu. Dávid Hancko a Kristýna Plíšková s úsměvem prozradili, že je čekají poslední vánoční svátky ve dvou. Ihned po oznámení radostné zprávy začal pár přijímat gratulace z tenisového i fotbalového světa. Dávid Hancko je oporou Sparty Praha a hlavně slovenské fotbalové reprezentace.

S gratulací přispěchal také fotbalový expert a vynikající amatérský tenista Ladislav Vízek. "Já mám rád dobré zprávy a toto je nádherná zpráva, ale také mě hned napadlo, že je konec s tenisem a že přicházíme o skvělou hráčku. Říká se, že za dva roky by se vrátit na kurty mohla, ale podle mě už bude mít jiné starosti," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek, který ale dnes ví, že všechna sportovní vítězství světa nemohou vynahradit to, když se zamilovaným lidem narodí zdravé miminko. Bývalý vynikající útočník je přesvědčen, že role otce ve sportovní kariéře posune slovenského reprezentanta o kus dál.

"Když jsme byli v Dukle, tak náš trenér Jaroslav Vejvoda, který byl nejen psycholog ale i admirál, chtěl, aby základ týmu tvořili ženatí kluci. On vždy říkal, že máme zodpovědnost k rodině a tím pádem i zodpovědnost k fotbalu, který nás živí. Bylo mu jasné, že když je mladý kluk ženatý, tak nemůže courat po diskotékách, ale je do půlnoci v posteli. Myslím si, že Dávid Hancko to také vezme zodpovědně. Ono se dá samozřejmě uletět, i když máte po svatbě, ale to sem tahat teď nebudeme," dodal s humorem sobě vlastním pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek s tím, že Hancko je ale rozumný kluk a morální apel snad potřebovat nebude.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.