Krokodýl Dundee odešel do vytouženého důchodu. Paul Hogan zestárl a zešedivěl, úsměv ale neztratil

Herec Paul Hogan
Herec Paul Hogan
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 4. 2021

Herec Paul Hogan (81) se nejvíce proslavil jako Mike Dundee v legendárním filmu Krokodýl Dundee. Ten vyšel před 35 lety a herec se pochopitelně výrazně změnil a zestárl. Letos už je v důchodu, po kterém dlouhodobě toužil, nevylučuje ale, že pokud přijde opravdu dobrá příležitost, někdy si znovu zahraje.

Paul Hogan byl v 80. letech obrovskou hvězdou díky filmu Krokodýl Dundee, ve kterém ztvárnil hlavní postavu a který se dočkal tří pokračování. Poslední snímek byl natočen v loňském roce a byl také posledním, v němž si herec zahrál před odchodem do důchodu.

"Teď už jsem v důchodu. Snažil jsem se do důchodu odejít už 20 let, kolegové mě ale pořád chtěli do nějakých projektů zapojovat," řekl Hogan magazínu Forbes s tím, že i k poslednímu pokračování Krokodýla Dundeeho se nechal přemluvit a sám ho tak úplně natočit nechtěl.

Dnes vzpomíná nejlépe na časy po premiéře prvního filmu. "Nevěděl jsem, jaký hit se z toho stane. Myslel jsem si, že v Austrálii to budou lidé milovat, předpokládal jsem nějaký úspěch i v Anglii, protože tam jsem už byl známý. Rozhodně mě ani nenapadlo, že budeme bavit diváky po celém světě," prozradil skromný herec.

Plány na volný čas v důchodu herec ještě nemá, přestože v něm už je. "Popravdě jsem si neplánoval, co budu dělat, až nebudu vůbec hrát. Zatím se každý den něco samo nabízí, za čas třeba už budu jen s chodítkem vyrážet na krátké procházky. Teď jsem prostě jen rád, že už mám práci za sebou," dodal Paul Hogan, který má ve svém věku na odpočinek nepochybně nárok.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.