Krvácel do mozku, teď se Jindřich Forejt vrací do života: Už dokonce chodím, po zdravotní stránce dělám progres

Jindřich Forejt se vrací do života.
Jindřich Forejt se vrací do života.
Foto: CNC, Karel Kopáč / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf[email protected]
Publikováno: 6. 9. 2021

Na začátku března bývalý ministr kultury Daniel Herman (58) uveřejnil informaci, že zemřel bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt (43). O pár hodin později zprávu dementovalo vedení motolské nemocnice. Dnes se Jindřich Forejt po prodělané mrtvici vrací do života a dělá velké pokroky. "Jsem aktuálně v Kladrubech, kde rehabilituji a už i chodím," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jindřich Forejt (43) s tím, že dělá skutečně velké pokroky.

"Jindřich Forejt, bývalý hradní protokolář, zemřel. V různých pozicích jsme se řadu let potkávali. I když naše setkávání bylo často dosti komplikované, skláním se před majestátem smrti a přeji zesnulému lehké odpočinutí," tuto zprávu dne 2. března zveřejnil na svém twitterovém účtu bývalý ministr kultury Daniel Herman. Zprávu na několik hodin převzala i velká média.

"Nikdo v tomto věku ve Fakultní nemocnici Motol nezemřel," dementoval Hermanův výrok o několik hodin později ředitel nemocnice Miloslav Ludvík. Pravdou je, že život Jindřicha Forejta visel v těžké dny na vlásku.

Blízký spolupracovník Václava Klause se na začátku března necítil dobře, bolela ho hlava a udělalo se mu mdlo. Nakonec si dokázal sám zavolat záchranku, pak ale zkolaboval. Byl převezen do Motola, kde lékaři zjistili, že prodělal cévní příhodu a krvácí do mozku. "Během umělého spánku jsem ještě prodělal oboustranný zápal plic. Byl to boj o život. Rodičům řekli, ať se připravují na nejhorší," potvrdil bývalý spolupracovník Miloše Zemana deníku Blesk, že na tom byl opravdu špatně.

Jenže to se změnilo. Jindřich Forejt zabojoval a aktuálně v rehabilitačním centru v Kladrubech se vrací do života. "Rehabilituji stále, můj stav se nadále jen zlepšuje, už dokonce i chodím. Jsem v centru v Kladrubech, kde mám pobyt, a vše je na nejlepší cestě. Po zdravotní stránce dělám progres," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý hradní protokolář, který během umělého spánku ztratil na váze okolo 50 kilogramů.

Vztah mezi moderátorem Petrem Vojnarem (45) a zpěvačkou Lucií Vondráčkovou (41) je teprve v začátcích, ale je velmi intenzivní. Pár se dal dohromady po společném natáčení videoklipu a zpěvačka od té doby o vztahu nehovořila. Nyní ale prozradila, jak se s partnerem poznala, jak vztah aktuálně probíhá a proč ještě neplánují budoucnost. "Zatím neplánujeme miminko," prozradil pro ŽivotvČesku.cz už v minulosti Petr Vojnar, s jehož slovy Lucie Vondráčková souhlasí.

S odstupem času bere mozkovou příhodu jako příležitost zastavit se a přehodnotit svůj život. Myslí si, že za zdravotními problémy stojí kombinace stresu a vysokého pracovního tempa. Jindřich Forejt říká, že jeho život byl jako splašený vlak, ale nyní se už určitě naučí také odpočívat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu