Reklama:

Krvácel do mozku, teď se Jindřich Forejt vrací do života: Už dokonce chodím, po zdravotní stránce dělám progres

Bývalý ředitel protokolu Jindřich Forejt.
Bývalý ředitel protokolu Jindřich Forejt.
Foto: CNC, Karel Kopáč / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 9. 2021

Na začátku března bývalý ministr kultury Daniel Herman (58) uveřejnil informaci, že zemřel bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt (43). O pár hodin později zprávu dementovalo vedení motolské nemocnice. Dnes se Jindřich Forejt po prodělané mrtvici vrací do života a dělá velké pokroky. "Jsem aktuálně v Kladrubech, kde rehabilituji a už i chodím," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jindřich Forejt (43) s tím, že dělá skutečně velké pokroky.

Reklama:

"Jindřich Forejt, bývalý hradní protokolář, zemřel. V různých pozicích jsme se řadu let potkávali. I když naše setkávání bylo často dosti komplikované, skláním se před majestátem smrti a přeji zesnulému lehké odpočinutí," tuto zprávu dne 2. března zveřejnil na svém twitterovém účtu bývalý ministr kultury Daniel Herman. Zprávu na několik hodin převzala i velká média.

"Nikdo v tomto věku ve Fakultní nemocnici Motol nezemřel," dementoval Hermanův výrok o několik hodin později ředitel nemocnice Miloslav Ludvík. Pravdou je, že život Jindřicha Forejta visel v těžké dny na vlásku.

Reklama:

Blízký spolupracovník Václava Klause se na začátku března necítil dobře, bolela ho hlava a udělalo se mu mdlo. Nakonec si dokázal sám zavolat záchranku, pak ale zkolaboval. Byl převezen do Motola, kde lékaři zjistili, že prodělal cévní příhodu a krvácí do mozku. "Během umělého spánku jsem ještě prodělal oboustranný zápal plic. Byl to boj o život. Rodičům řekli, ať se připravují na nejhorší," potvrdil bývalý spolupracovník Miloše Zemana deníku Blesk, že na tom byl opravdu špatně.

Jenže to se změnilo. Jindřich Forejt zabojoval a aktuálně v rehabilitačním centru v Kladrubech se vrací do života. "Rehabilituji stále, můj stav se nadále jen zlepšuje, už dokonce i chodím. Jsem v centru v Kladrubech, kde mám pobyt, a vše je na nejlepší cestě. Po zdravotní stránce dělám progres," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý hradní protokolář, který během umělého spánku ztratil na váze okolo 50 kilogramů.

S odstupem času bere mozkovou příhodu jako příležitost zastavit se a přehodnotit svůj život. Myslí si, že za zdravotními problémy stojí kombinace stresu a vysokého pracovního tempa. Jindřich Forejt říká, že jeho život byl jako splašený vlak, ale nyní se už určitě naučí také odpočívat.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: