Krvavá rvačka v centru Prahy. Tři lidé skončili s bodnými zraněními, uvedl mluvčí policie

Policie ČR
Útok se stal na Palackého náměstí
Foto: Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 15. 5. 2021

V sobotu ve večerních hodinách na Palackého náměstí v Praze došlo ke rvačce několika lidí. Během ní pobodal jeden z účastníků celkem tři lidi. Podezřelého následně zadržela policejní hlídka i s nožem. Jeden ze zraněných podle záchranářů skončil v umělém spánku. "Jednoho z nich jsme museli uvést do umělého spánku, zajistit dýchací cesty. Zbývající tři byli při vědomi a utrpěli lehčí poranění," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí záchranky Jana Poštová.

"Mohu potvrdit, že na Palackého náměstí se strhla rvačka mezi několika lidmi. Tři lidé skončili s bodnými zraněními v péči záchranářů. Jeden z aktérů se pokusil ujet tramvají, ale policisté ho vypátrali a zadrželi i s nožem, který měl u sebe. Motiv a průběh incidentu budeme zjišťovat," uvedl pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Jan Daněk.

Podle mluvčí pražské záchranky Jany Poštové museli záchranáři poskytnout pomoc celkem čtyřem zraněným. "K případu napadení na Palackého náměstí vyjížděly dvě posádky záchranářů, lékařka i inspektor. Pečovali jsme o 4 zraněné muže ve věku 16-23 let. Jednoho z nich jsme museli uvést do umělého spánku, zajistit dýchací cesty. Zbývající tři byli při vědomi a utrpěli lehčí poranění," uvedla mluvčí k tragickému případu.

V pondělí 17. května se hostům restaurací a hospod otevřenou venkovní zahrádky, na kterých budou moci po dlouhých měsících okénkového výdeje a rozvozu strávit volné chvíle a dopřát si dobré jídlo a pití. Při návštěvě však platí nařízení týkající se nutnosti mít potvrzení o očkování, prodělání onemocnění covid-19 a jím získaných protilátkách nebo negativní test na covid-19. Zodpovědnost za dodržení ponesou hosté, které bude smět kontrolovat hygiena i policie. Ale má to svá pravidla. "Policie bude na zahrádkách restaurací provádět kontroly pouze na oznámení, nebo jestliže nás bude chtít hygiena s sebou. Stejně to bude vždycky tak, že situaci oznámíme správnímu orgánu," vyjádřila se vedoucí odboru komunikace Policie ČR Kateřina Rendlová pro ŽivotvČesku.cz.

Policie okamžitě začala pátrat po mladíkovi, který je z útoku nožem podezřelý a dal se po incidentu na útěk. "Zadržení provedla prvosledová hlídka pohotovostní motorizované jednotky za použití donucovacích prostředků a hrozby namířenou střelnou zbraní. Zákrok se obešel bez zranění. Všichni aktéři incidentu jsou cizinci," uvedli policisté k případu na sociální síti Twitter.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu