Kuchař pardubické věznice pronášel odsouzeným drogy. GIBS obvinila 13 lidí

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: 2x pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 9. 2020

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila 13 lidí, a to kvůli kvůli výrobě a pronášení drog či dalších zakázaných předmětů do pardubické věznice. Minimálně od března 2019 zaměstnanec, který ve věznici pracoval jako šéfkuchař, předával metamfetamin - pervitin odsouzenému muži, který ho dále distribuoval mezi ostatní vězně. Na trestném jednání se podílel se svým odsouzeným bratrem.

Kriminalisté dále zjistili, že výrobu drog zajišťovala přítelkyně jednoho z odsouzených bratrů a otec obou bratrů zajišťoval provoz bankovních účtů a nakládal s penězi za prodej drog. Přítelkyně i otec předávali drogy kuchaři jako prostředníkovi. Dělo se tak osobním kontaktem v místech mimo areál věznice, nebo přehozením balíků přes zeď věznice. Dále bylo zjištěno, že tímto způsobem nebyly přehazovány pouze drogy, ale i další zakázané předměty včetně mobilních telefonů, přes které z věznice zmínění komunikovali.

Pervitinu a dalších věcí se od podzimu loňského roku do letošního června ve věznici prodalo přibližně za tři čtvrtě milionu korun. při domovních prohlídkách byly zajištěny čtyři laboratoře na výrobu pervitinu, pervitin samotný v množství přes 3000 gramů, který byl určený k další distribuci.

Proti všem pěti osobám bylo zahájeno trestní stíhání ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, ze zvlášť závažného zločinu účast na organizované zločinecké skupině a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny jim hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Muži zákona dále zahájili trestní stíhání proti dalším osmi civilním osobám, které se na trestné činnosti nějakým způsobem podílely.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.