Kudláková z legendární komedie stárne s noblesou. Jana Synková je stále šik dáma a promluvila o své roli

Nextfoto
Herečka Jana Synková
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 8. 6. 2021

V některých rolích zůstávají herci nezapomenutelní. Mezi ně patří i postava bláznivé psycholožky Kudlákové, kterou Jana Synková (77) ztvárnila v komediích Byl jednou jeden polda a dodnes ráda vzpomíná na natáčení filmů, které patří mezi klasiku české kinematografie. "Bylo to skvělé. Natáčení proběhlo bez jakýchkoli konfliktů a musím říct, že to pro nás bylo docela zábavné," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

V dubnu letošního roku oslavila Jana Synková 77. narozeniny a přesto, že roky utíkají rychle, stále zůstává v dobré náladě a nechybí jí optimismus. Největším »dobíječem« energie je pro ni divadlo, které ji udržuje v kondici.

"Nedělám nic speciálního. Ale v divadle mám hodně pohybu nejen fyzického, ale i duševního. Přiznám se, že ani nejím moc zdravě, ale snažím se. Když mám volno, tak si ráda přečtu knihu – myslím si, že je to taky docela fajn. Udržuje mě to v bdělosti. Když je člověk v angažmá, musí být aktivní," řekla Jana Synková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že i když řeší nějaké zdravotní problémy, je houževnatá a zatím vše dobře zvládá.

Na konci devadesátých let se tato herečka televizním divákům představila v komediální filmové sérii Byl jednou jeden polda, kde výborně ztvárnila roli psycholožky – magistry Jiřiny Kudlákové. Na place podle jejích slov vládl humor a přátelské vztahy mezi herci.

"Bylo to skvělé. Natáčení proběhlo bez jakýchkoli konfliktů a musím říct, že to pro nás bylo docela zábavné. Opravdu jsem si to užila, asi jako každý, kdo ve filmu účinkoval. Ale ani si nepamatuju, kolik mi bylo let a kdy se vlastně film vysílal. To už jsem dávno byla stará (směje se)," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz sympatická herečka, která si naposled zahrála v komedii Špindl 2 z roku 2019 a v současné době působí hlavně na divadelních scénách.

"Hraju ve Studiu Ypsilon a také v Divadle Viola. Máme představení, které se jmenuje Spálená šestnáct, to je naše nejnovější a určitě bych ho doporučila, protože je velmi zábavné a hlavně poučné," dodala Jana Synková pro ŽivotvČesku.cz.

V první lednovou neděli ve věku 80 let zemřel televizní a divadelní herec Viktor Vrabec. O...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu