Kuriózní úlovek, který se jen tak nevidí. Čtyřkilová ryba překvapila rybáře lidskými zuby

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 8. 2021

Úlovek může rybáře někdy pořádně překvapit. Zážitek Nathana Martina se stal hitem internetu, když se mu z vody podařilo vylovit opravdu výjimečný kousek. Šlo o rybu, která na něj vycenila »lidské« zuby. Rybářský příběh zaujal obrovské množství lidí a mnozí z nich si neodpustili vtipné komentáře.

V oblíbené rybářské destinaci Nags Head v Severní Karolíně se muži podařilo vylovit sice známý druh ryby, ale na první pohled výjimečné. Šlo o mořana pruhovaného, který má ostré hřbetní ostny a běžně dosahuje velikosti 30 až 50 centimetrů. Ale mnohem víc rybáře zaujaly zuby úlovku, které vypadaly jako lidské.

"Je to velmi dobrý úlovek a také skvěle chutná," řekl nadšený Nathan Martin, jak cituje deník Mirror. Ryba vážila přes čtyři kilogramy a její majitel neváhal a pochlubil se fotkou na sociálních sítích, kde sklidil vlnu komentářů. Některé lidi vzhled úlovku vyděsil, mnohé naopak hodně pobavil.

"Ta ryba má lepší zuby než já," hodnotil jeden z komentujících. Našla se ale ještě vtipnější vyjádření. "Odtud pochází všechny zubní protézy, co?" napsal další. Případ ryby s »lidskými« zuby se datuje také k roku 2014, kdy tehdy padesátiletý ruský rybář Alex Korobov chytil na Severní Dvině rybu, který vypadala na první pohled zcela normálně. Ale při bližším prozkoumání zjistil, že má zuby vypadající jako lidské. Ukázalo se, že se jednalo o druh piraně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.