Kvůli nemoci strávila dva roky na lůžku. Myslela jsem si, že zemřu, vzpomíná Avril Lavigneová

Avril Lavigne měla vleklé zdravotní problémy
Avril Lavigne měla vleklé zdravotní problémy
Foto: Profimedia.cz
Publikováno: 17. 2. 2021

Avril Lavigneová (36) byla ještě teenagerkou, když vtrhla jako uragán do hudebního světa a hlavně své vrstevníky oslovila naštvanými texty v rytmech pop-punku. Dříve kontroverzní mladá hvězda je dnes stále hudebnicí, má za sebou dva rozvody a dvouletý boj s lymskou boreliózou. Aktuálně se těší dobrému zdraví, ale když ležela na posteli a léčila se, myslela si, že jí už moc času nezbývá.

Boyfriend, Complicated, Why a další písně jsou díly Avril Lavigneové, které se podařilo prorazit už v 16 letech a v hitparádách dokonce i předbíhat dávno známá jména. Jejího prvního alba se prodalo víc než 16 milionů kusů.

Po svém pátém albu, které vyšlo v roce 2013, se Avril odmlčela. Když se světu znovu ozvala v roce 2019, přiznala, že sváděla boj s lymskou boreliózou, která ji na dva roky upoutala na lůžko. O nemoci zazpívala i v písni Head Above Water.

Lavigneová věděla, že je s ní něco v nepořádku, lékaři její zdravotní stav přisuzovali úzkostem. Zpěvačka měla tušení, že problém je jinde a nakonec jí byla diagnostikována právě lymská borelióza. "Myslela jsem si, že zemřu," řekla v rozhovoru pro deník The Guardian.

V první chvíli byla Avril hlavně ráda, že lékaři konečně přišli na opravdovou příčinu jejích zdravotních potíží. "Byla to velká úleva, když zjistili, co mi je. Řekla jsem si, že alespoň můžu začít s léčbou," zavzpomínala Lavigneová.

Dva roky strávila zpěvačka v posteli a brala antibiotika, starali se o ni její nejbližší a nakonec se dokázala po zdravotní stránce postavit na nohy a znovu se ukázat světu. Návrat po pauze nebyl jednoduchý, ale s písní o boji s nemocí hitparády doslova ovládla. "Dnes jsem jen ráda, že mohu znovu zpívat, moc mě to těší a naplňuje," doplnila Avril Lavigneová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.