Kvůli téhle ženě se Václav Upír Krejčí pokusil zabít. Pak napsal veřejně bolestivý vzkaz. Odborník prozradil, co se děje v hlavě baviče

Václav Upír Krejčí
Václav Upír Krejčí
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 6. 2022

Autonehoda herce Václava Upíra Krejčího (66), který je oblíbený především mezi dětským publikem, má nepříjemnou dohru. Ukázalo se totiž, že se nejednalo o pouhý řidičský přešlap, ale o čin za účelem ukončení života. |Za vším měla být nevěra manželky. "Takovéto emoční zkraty se stávají bez ohledu na věk," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz psycholog Jeroným Klimeš.

Václav Upír Krejčí je 30 let ženatý se svou manželkou, architektkou Zuzanou (52), se kterou mají dvě dcery, Kristianu (19) a Kláru (24). Právě jeho choť měla být důvodem hercova psychického zhroucení. Podle všeho mezi Zuzanou a jejím společníkem ze zaměstnání, architektem Zdeňkem Tichým, přeskočila jiskra a nešťastný Václav Upír Krejčí se o poměru dověděl. "Mám zlomené srdce," uvedl na svém facebookovém profilu krátce po nehodě, po které policistům nadýchal. Není ale jasné, zda řídil pod vlivem návykové látky.

V pořadu Showtime na Primě nevyvrátil, že má bouračka souvislost s rodinnou situací. Na otázku, zda nehoda ve středočeských Mirošovicích měla souvislost s jeho současným psychickým stavem a zda šlo o pokus sebevraždu, odpověděl zcela upřímně, »že tam možná bylo i něco takového«.

V neděli po 21. hodině večer vyjížděli policisté k nahlášené dopravní nehodě nedaleko Mirošovic u Prahy, jednalo se právě o zmíněný incident Václava Upíra Krejčího. "Vozidlo narazilo do betonového přemostění. Auto se pak převrátilo na bok a skončilo v potoce," popsala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. "Šestašedesátiletý řidič byl vypátrán v nedalekém lese s lehkým zraněním. Orientační dechová zkouška u něj ukázala 2,7 promile alkoholu," doplnila ve zprávě pro média.

K incidentu došlo poté, co měl Václav Upír Krejčí veřejné vystoupení na akci s názvem »Den města Třemošnice«. Tam se setkal také se svým přítelem, zpěvákem Standou Hložkem (67). "Potkali jsme se na společné akci v Třemošnici nedaleko Slap a byl střízlivý. Pozdravili jsme se, prohodili jsme pár vět a říkal, že jede domů. Vůbec jsem netušil, co se stalo. Když mi pak řekli, že boural a měl tři promile, tak jsem byl rád, že to přežil. V jeho věku je ale krajně nezodpovědné řídit pod vlivem a zcela zbytečné, tím mě naštval," řekl pro ŽivotvČesku.cz zpěvák s tím, že jej velmi překvapilo, že jeho kamarád usedl za volant opilý.

Velmi emotivní reakce na nezáviděníhodnou rodinnou situaci, ve které se Václav Upír Krejčí ocitl, překvapila mnohé. Takto velká gesta a zlomená srdce si řada lidí umí představit u mladého a city zmítaného člověka, u muže v letech ale stále překvapí. Redakce ŽivotvČesku.cz proto oslovila psychologa Jeronýma Klimeše, který se vztahovými problémy svých klientů zabývá ve své praxi denně, aby do situace vnesl trochu světla.

"Takovéto prudké reakce nesouvisí obvykle vůbec s věkem člověka, ale se sílou vazby, kterou má na svého partnera. Pokud je opravdu silná, tak si život bez své polovičky neumí vůbec představit a může rozchod a zradu vnímat podobně jako smrt partnera. Měl jsem zedníka, kterému už bylo kolem sedmdesátky, a když mu náhle zemřela manželka, která byla asi o 17 let starší, bylo to pro něj tak nepřekonatelné, že šel na půdu a oběsil se. Takže se to skutečně stává i starším lidem," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Jeroným Klimeš.

"Rodina je pro velkou část lidí jedna z nejvyšších hodnot, která je absolutně nedotknutelná. Jestliže je narušena, třeba právě nevěrou, dokáže to v lidech probudit ty nejemotivnější reakce. V praxi jsem se setkal dokonce s popravou nevěrné ženy," doplnil renomovaný psycholog pro ŽivotvČesku.cz s tím, že prudké reakce na ztrátu partnera nejsou bohužel ničím výjimečným.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.